Kazatel

Skládali po převratu příslušníci bezpečnostních sborů znova přísahu, nebo se zpronevěřili té staré a jelo se dál?

Skládali příslušníci bezpečnostních sborů po převratu znovu přísahu, nebo se zpronevěřili té staré a jelo se dál?

Odpovědi
Edison

Skládali – neskládali… Dostali jsme to podepsat. Nebralo se to jako změna toho, komu/čemu byla původní přísaha skládána, ale jako změna textu přísahy.

Kryšpín

To nevím, ale slavný gen. v.v. to dotáhl až do obranného společenství, takže bez záruky pouze z média skládal třikrát věrnou přísahu a dále věrně sloužil novému chlebodárci.