Kazatel

Síť jménem 5G vstoupí do našich životů a změní je. Čím, kromě obecných tlachů?

Je něco, co by současné sítě v dnešních rychlostech nezvládaly? Domácí rychlosti připojení jsou již na hranicích rychlosti metalického vedení, wifi vám též rychleji nepojede, „internet“ věcí již dávno existuje, marně si tedy lámu hlavu, jestli se zavedením 5G něco změní jak mávnutím kouzelného proutku, nebo půjde o pozvolný rozmach stejně jako v minulosti, jen se kolem toho takový humbuk v minulosti nedělal.

Odpovědi
Edison

Skutečně efektivní špiclování. Nejde o běžné počítače, ale o ty v přístrojích. O přenosové kapacity. To, že existuje internet věcí je jedna věc, ale to, aby to efektivně fungovalo všechno najednou vyžaduje ty kapacity. Mj. to je důvod přechodu DVB-T na verzi 2.

anonym

no čím, prostě jen vyšší rychlostí přenosu dat pro bezdrátová mobilní zařízení. Můžeš si za tím představit jakékoliv konečné důsledky od výrazně větších instalačních balíčků aplikací, díky čemuž budou moci být doslova narvané multimediálním obsahem, patrně to povede k výraznému snížení ceny datových balíčků ve smyslu kč/GB, výraznému zvýšení celkových limitů přenesitelných dat z dnešních GB na desítky až stovky GB, atd atd. těch důsledků bude mnoho ale všechny budou mít svůj prostinký základ prostě jen ve vyšší datové propustnosti sítě. Vylepšení však budou přicházet postupně a dají si na čas takže si ani nevšimneš toho že jakkoliv souvisí zrovna se zavedením 5G sítí. Rozhodně nečekej, že se všechny změny odehrají hned po spuštění 5G, to skutečně ne, bude to trvat tak dlouho, že si změny pořádně ani nevšimneš, budeš ji brát jen jako pozvolnou vleklou evoluci ICT, stejně jako doposud.

Ametyst

První díl /6 přednášky o 5G, Ian Crane:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=As77YMghs3s