šílený strach z bolesti u porodu.

Dnes jsem byla na kontrole v porodnici a zrovna tam přivezli ženu , která strašně křičela bolestí. Proboha co to musí být za bolest když dospělí člověk takhle křičí? Totálně lituji, že jsem otěhotněla. A to ještě čekám parchanta kluka, který jednou sám způsbí bolest jiné ženě. Už teď ho nenávidím za to jak to bude bolet. Nejradši bych se oběsila, pochybuju , že to bude bolet víc jak ten porod!! Nebo se před porodem opíju do němoty!! Jak vůbec může mít ráda matka dítě, které jí způsobí tak stašnou ´bolest že křičí? Jak se mám začít na bolest připravit? Jak se dá posunout práh bolesti? Jsem v 32tt.

Nejlepší odpověď
sara-sara

Z Vašeho příspěvku zůstává rozum stát.. Copak jste nevěděla, co porod obnáší? To, že se bojíte bolesti, to je jasné, toho se obává každá žena, pokud se jí bojíte tak moc, nechápu, proč jste se rozhodla otěhotnět..
Z Vašich řečí mám upřímný strach ne o Vás (porod je naprosto přirozená věc, kterou prochází denně nespočet žen na celém světě), ale o Vaše dítě, o kterém se už teď zmiňujete jako o nenáviděném parchantovi…
Právě bolest, kterou si žena vytrpí, vytvoří mezi matkou a dítětem nenapodobitelné pouto. A potom, co si uvědomíte, že jste dala vzniknout ve své podstatě naprosto unikátnímu zázraku, jako je lidský život, je bolest naprosto irelevantní…
Doufám, že se vzpamatujete, promiňte, ale asi by Vás měl někdo přinejmenším profackovat…

Další odpovědi
hanulka11

To teda máte divný přístup k tak krásné věci jako je narození potomka. Nechápu jak můžete
nenávidět dítě, které za nic nemůže a už předem ho lituji jaké se narodí matce/to se ani nedá říct matce / Možná by bylo lepší kdybyste se uchlastala .
Promiňte ,ale fakt jste mě vytočila.Možná mě vyhodí z odpovědí ,ale takový člověk by ani neměl mít rodinu.
Doplňuji:
Mě se vařila krev když jsem to četla , jak se prostě v hlavě může něco takového zrodit/schválně jsem nenapsala lidské /…protože tak nemůže nikdo normální přemýšlet.

Ale taky je možné ,že si tu někdo z nás dělá srandičky a vymyslel pohádku na dobrou noc …nebo spíš horor.

panenka

Když jste si Miminko pořizovala musela jste vědět že to není žádná procházka růžovým sadem ale z vlastní zkušenosti (a to mám 3) vám mohu říct že to opravdu stojí za to.Už to že čekáte miminko je štěstí co by za to daly maminky které je chtít nemohou a vy tak škaredě mluvíte.Ano když to miminko jde na svět tak to trošku bolí ale v dnešní době máte tolik možností (můžou vám pichnout epidurál,můžete jít do vany)pokud chcete na porod být připravená doporučuji vám půjčit si nebo koupit knížku o Matce a dítěti vůbec se ničeho nebojte uvidíte že to zvládnete.Vždyt miminka jsou naše radost to nejkrásnější co nás mohlo potkat.
Pokud můžete vemte si k porodu i vašého přítele(manžela)ten vám tam může taky hodně pomoci (rada z vlastní zkušenosti)
Doplňuji:
které je mít nemohou pardon.

Miroslavst

A jinak v pořádku?
Se divím tomu, kdo s vámi něco měl.
Nezlobte se, ale co kdyby takto uvažovala vaše matka a její matka a ......?
No možná by bylo dobře, protože toto nejsou slova ženy, ale asi lidské zrůdy.
Opiju se, hodím si mašli, jste zdravá na psychiatra a ne připravená mít rodinu. Pani, styďte se.
Hanulko a saro, naprostý souhlas.

MILUSCHKA

Ach jo, že je tady něco hodně špatně pochopil každej, nějaká těhotenská psychoza, jako je ta poporodní laktační? Existuje něco takového? Každopádně na ten strach a nenávist k děťátku nebuďte sama a svěřte se odborníkovi, psychiatrovi, dítě za nic nemůže a když se svěříte, můžete tím dítě ochránit a pomoci i sama sobě..Já měla šílenej strach, od bolesti mi pomohl epidurál, narodil se mi chlapeček a i když jsem toužila po holčičce, jsem přešťastná, že mám kluka, je naprosto úžasnej, je to přece krev mé krve, můj malej mužíček citlivoučkej, je mu rok a půl a je tak vnímavej, pořád mě objímá a chápavě poplácává po zádech, samé pusinky a blbnutí, ráno se vždy budí v šest s výbornou náladou a začne skákat jak hopík v postýlce a hulákat…je to bezva buzení, rošťáckej pohled, miluje mě… zamyslete se nad sebou a hodně štěstí chlapečkovi, ať vše dobře dopadne…

venkovan

Jedna vlaštovka jaro nedělá – jedna žena v bolestích ještě neznamená, že každý porod je tak bolestivý, že žena hrozně křičí. Může tam být mnoho příčin, kdy k takové bolesti by byl důvod, ale to neznamená, že takový bude každý porod.
Nikdy jsem nerodil a asi ani nebudu. Bolest ženy si představit neumím. Procházku růžovým sadem to nebude, ale přesto většina žen to zvládne, stejně jako všechny samice na naší planetě. Je to takový jejich úděl.
Na bolest se asi nedá připravit, ale co je možné se naučit ji přijmout. Ale pokud už teď trojčíte, že někdo řval bolestím před porodem, tak hlavu zhůru, řev pomáhá pokud je k němu důvod. Jak jste na tom u zubaře? A s opíjením počkejte – doktoři vás zmáknou sami.
A jinak své ještě nenarozené dítě nazvat parchantem – to je fakt síla. Nicméně třeba on způsobí bolest takové ženě, která jí ráda podstoupí, protože ví, že je žena. My kluci o tom nikdy moc vědět nebudeme – maximálně při porodu omdlíme.
A o tom oběšení plácáte nesmysly. Řekl bych, že lepší horší porod než horší oběšení, kdy člověk umírá desítky minut a nemá šanci to již zpět vrátit. A ještě to riziko, že na půl oběšenou vás někdo najde a odřízne od háku –

alexandra

Pokud by jste nechala tu otázku pouze u té první věty,tak bych Vám odpověděla,že každý člověk reaguje jinak.Někdo řve,někdo trpí potichu,to záleží na povaze.Ale každá žena to vydrží a zapomene za chvíli na tu bolest,protože se na dítě těší.Pokud by jste se na to dítě těšila,tak by Vám bylo jedno,jestli to bude bolet nebo ne.Není to tak hrozné,a tu chvíli je to většinou člověku jedno,jenom ať už to má za sebou.
A Vy dejte to dítě raději k adopci,protože bude chudák s tak hloupou matkou.

mifous

Vaše dítě to bude rozhodně bolet víc než Vás!! A myslíte že Vás za to bude nenávidět? Ach jo…