Natee

Co všechno obnáší adopce dítěte?

Co všechno se musí zařídit a jaké podmínky je třeba splňovat pro úspěšnou adopci dítěte z Dětského domova?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mám pocit, že pro adopci musí být manželský pár. Plete se mi, že už o adopci může žádaz sice i jednotlivec, ale šance, že dostane dítě, je mizivá.
Přihlásíte se jako zájemce – postup je popsaný tady: http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?file=arti­cle&name=News&sid=110228 .
A pak se rozjede šílenej kolotoč prověřování – od příjmů rodiny přes zdravotní stav a hlavně nekonečný psychotesty. Není to nic lehkýho a příjemnýho. Ale pokud se to povede a dokážete aspoň jednomu dítěti pomoct k lepšímu životu, určitě to úsilí stojí za to…

Další odpovědi
žolik

Musí mít dobry vztach k dětem,spořádana rodina,dobrý zdravotní stav,hlavně si musí dát žádost k adopci a pak se to rozjede,čeká se dlouho.

Zdroj: žolík