quentos

Signál za nepříznivého počasí

Čím to je, že internet a TV za deště vypadávají, zatímco radiový signál se za nepřízně počasí lepší? Prospívá snad radiovým vlnám ionizace vzduchu? Čím to?

Nejlepší odpověď
PostApMan

U rádiového signálu (jestli jsem ten článek aspoň z 5% pochopil) funguje voda jako vodič (laicky rečeno), celé je to rozebrané do detailů zde :
http://www.crk­.cz/CZ/SIRENIC

Co se týče internetu a TV, tak na Digitální vysílání pomocí set-top-boxu a příslušné antény (ne, hliníkové nebo železné antény) to nemá vůbec žádný vliv, pouze pokud používáte starou analogovou anténu tak se stává že je signál „kostičkovaný“ (vlastní zkušenost) u internetu má déšť vliv pouze na WiFi (více zde:http://www.rax­.cz/13/wifi-listi-stromy-listy-ruseni-signal/) na kabelové samozřejmě ne :)

Zdroj: google.com

elektrikář

Mně se ztácí signál i na satelitu, když je snímač zasněžený, nebo při bouřce když je ve vzduchu té elektřiny moc.Pochopitelně vodní clona rozbíjí část signálu.

mosoj

Protože je otázka již uzavřena. Odpovídám zde.
Šíření el. mag vlnění je silně závislé na meteorologických podmínkách. Čím vyší kmitočet tím hůře se šíří elmag vlny při dešti, sněžení a pod ( elmag vlnění se od mraků či deště odráží !!). S vodivostí to nemá nic společného !!!!

Radiové vysílání VKV ( předpokládám že o to šlo ) má kmitočet nejnižší a proto se na jeho šíření počasí tolik neprojevilo. TV je již kmitočtově výše ( záleží na jakém kanálu je vysíláno) a internet pokud je to WiFi
je nejvýše. Na něm se déšť podepisuje nejvíce.

Antény se nerozlišují na analogové a digitální. Anténa je jedna pro oba typy visílání !!! Rozhodující je kmitočet který chceme přijímat. Tomu musí odpovídat konstrukce antény.

PostApMan

Na obranu :) → Psal jsem že netuším jestli jsem to správně pochopil a tak jsme pro jistotu dal odkaz na článek kde je vše razantně vysvětleno.
Anténa : Ano, a logický stará analogová je určená pro příjímání nižších frekvencí/kmitočtů ,alespoň to já hučím zákazníkům do hlavy při prodeji antény, co je na tom pravdy to nevím, mám to v popisu práce :D takže v podsatě je rozdíl mezi starou analogovou a novou digitalní(jen v těch frekvencích, jinam pravděpodobně pracují na stejném principu)

Nikdo není dokonalý a já už vůbec ne…

mosoj

Nic ve zlém. Vždyť nikoho nenapadám.
Pouze uvádím věci na pravou míru. Ta digitální anténa je pouze tah obchodu.
Víš kolik lidí se chytilo a koupilo si novou anténu „digitální“, protože starou měli „analogovou“. Ve většině případů při přechodu na digitální signál zůstaly vysílací kmitočty stejné. Rozděléní kmitočtů na I. – IV. pásmo zůstalo stejné.

mosoj

Oprava I. – V. pásmo

quentos

díky … předpokládal jsem, že pokud bude chtít ještě někdo odpovědět, napadne ho napsat sem; případné palce Vám vykompenzuju jinde.

mosoj

Proč nemohu opravit překlapy ?