Baronmetr

Shledáváte historické souvislosti mezi středověkem a dnešní dobou?

Kdysi se třeba museli odvádět „desátky“ církvi a dnes jedné nejmenované zemi.

Odpovědi
aliendrone

Čéče, nějak neshledávám, To víš, „temný středověk“ byl dobou, kdy se odváděl ze tvého desátek (10%) církvi, pětina (20%) feudálovi [celkem 30%] a zbytek ti zůstal.

Havloidní dem(ent)okratický gaunerský stát si ze tvého v konečném důsledku „skromně ukousne“ VÍC JAK POLOVINU na daních a poplatcích. Dnes tě okrade spíše 2/3 z toho, co máš!

Sorryjako, ale s ohledem na trend to ANI NÁHODOU nevidím, že bychom směřovali k „luxusu a nenáročnosti temného středověku“, spíše právě NAOPAK! Stačí kouknout na zpravodajství. 😕

paul1

Jaké desátky se musí odvádět a kterému státu? Zatím jsem o tomto neslyšel – bude to nějaký hoax?

VaclavZeman

Cooo? Tak to sem nepochopil. Děkuju.