zjentek

Sežere pavouk taky něco jinýho, než si sám uloví?

Myslím to asi takhle:
Můžu ho najít doma třeba v míse chipsů, nebo ráno na tácu, jak se rochní v krvi z flákoty, kterou jsem si předchozího dne vytáhl z mrazáku? Nebo zahryzlýho přímo do flákoty?

Kategorie nehmyz.

Nejlepší odpověď
annas

Jiné způsoby opatřování potravy

"V zajetí se pavouci některých druhů živí také banány, marmeládou, mlékem, žloutky či klobásami.

Živení se nektarem odstraňuje riziko spojené s lovením potravy a potřebu vytváření jedu a trávicích enzymů."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavouci

Další odpovědi
Kepler

Teda stravovací návyky pavouků moc neznám, leda to, že nejvíc žerou tvé oblíbené hmyzy. Potvory ošklivé! Prý sežerou samice i samce, co je z povinnosti oplodní. No toto, do Ruska s nimi!

Kelt

Měli jsme doma pavouka v pavučině a občas jsem tam něco hodil. Třeba mouchu, včelu, vosu a pavouk k tomu šel a snědl to. Nebo začal to konzumovat.

jirka F

Kepler:Viděl jsem že i samci se mohou sníst navzájem protože jsem viděl souboj malý pavouček vs velký pavouk druhý den už tam velký pavouk nebyl akorát ten malý s čehož jsem usoudil že i samci se můžou sníst navzájem.