Avatar uživatele
K.J.Erben

Setkali jste se už v životě s událostí, která vám připomínala knihu „Hlava 22“ ?

Doplňující otázka: Při jaké události to bylo?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? smokingman, mrsandman před 2088 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

S takovými situacemi se člověk setkává denně. Zákony jsou plné ustanovení, které nelze splnit. Například v silničním provozu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zbyndo

Ano,stretávame sa s tým denne,bohužial,ako povedal jeden filozof,sú 2 nekonečné veci,1.vesmír,
2.ludská hlúposť
s tou prvou nie som si istý
Jeden konkretný prípad:V práci sme povinní nosiť ochranné pomocky ri každej činnosti,stalo sa ,že sme pracovali v prostredí,kde zahmlovalo,za­prašovalo okuliare tak,že nebolo vidieť.Stale sme boli pod kontrolou,nesmeli sma okuliare dať dole,hrozil postih,ale ja som citil ovela vecsie nebezpecenstvo,ze si dolamem nohu,alebo ruku,no ale predpis je predpis,…hlavne že mám okuliare

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

I když jsem byla nevoják, některá nařízení z této Hellerovy knihy , připomínájí často upravená citovaná slova, s nimiž se zaměstanec pravidelně setkává. Nedávno jsem uváděla příklad – vždy má pravdu kovář, nikoliv kovaříček.

Jde o absurdní předpis, podle něhož vznikl název knihy,

Pravidlo číslo jedna, vedoucí, ředitel, velitel atd. mají vždy pavdu.
Pravidlo číslo dvě, pokud pravdu nemají, platí pravidlo číslo jedna.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Hlava XXII je neustále aktuálna, ak ju nečítate len ako príbeh malej leteckej jednotky, tak ako v príbehu písmo sväté vojenských predpisov sa dalo vykladať rôzne, tak to rovnako platí aj u dnešných huránovelizovaných a vytvorených zákonov. Sám život, právnici, ale aj čitatelia a diváci médií by o tom dokázali veľa rozprávať, možno aj pútavejšie než spisovateľ Heller.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Často slýchávám, či používám rčení: „To je jak "Hlava XXII“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Stále…
Kupříkladu v práci máme tak zabezpečenou techniku proti zneužití, že nelze odeslat ani data, která z pracovních důvodů odeslat musím…

Vždyť to nevadí, že nelze pracovat, hlavně to musí být podle předpisů 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek