Kepler

Setkali jste se s tím, že nebylo k dostání droždí (ne sušené)?

Neměli ho sámošce COOP, pak ani v Penny, uspěl jsem až v Albertu. Vždyť je to běžná věc, pravidelně dostupná i za komárů, světe div se. Co asi za tím asi stojí? Že by se teď více peklo doma?

Odpovědi
Malvína

To bylo coronou. Lidi dělali zásoby a mezi nimi bylo i droždí. Aby si mohli v případě nouze péct doma. Já jej tak často nekupuji, takže mě minuly přetahovačky o droždí.

Arne1

Ne. V TESCO v Brně ho měli dost a nikdo to nekupoval, přitom cena byla velmi slušná. Dokonce to po nějaké době šlo do výprodeje.

Drap

Ano. Taková situace se může kdykoli opakovat. Neni u nás žádný výrobce droždí.

Dochy

Na počátku Covidového šílenství nebylo v mém okolí k sehnání žádné droždí a s některými druhy mouky byly se sháněním potíže…

Kepler

Malvína: taky mě to napadlo, ale jaký má smysl kupovat droždí do zásoby, když má velmi omezenou trvanlivost? Dneska jsem koupil droždí, které se má spotřebovat do pěti dnů…To jsou lidi fakt tak blbí?

Malvína

To víš, zamrazili. Na FB se ve skupinách ženský předháněly, která má kolik v zásobě. Šílenej blázinec.

Kepler

Další blbost, zmražení droždí tutově nepřežije. 🙂

Malvína

Není pravda. Děláme to celá rodina pokud nám zůstane. Akorát je dobré po rozmražení co nejrychleji spotřebovat. Jinak žádný problém.

Kepler

Tak dík za poučení, to jsem nevěděl. Přece jenom by to měla být živá kultura kvasinek. Na obalu píšou, že by se to mělo skladovat při 0 – 8 st.