Avatar uživatele
Kepler

Setkali jste se s tím, že nebylo k dostání droždí (ne sušené)?

Neměli ho sámošce COOP, pak ani v Penny, uspěl jsem až v Albertu. Vždyť je to běžná věc, pravidelně dostupná i za komárů, světe div se. Co asi za tím asi stojí? Že by se teď více peklo doma?

Zajímavá 0 před 1405 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

To bylo coronou. Lidi dělali zásoby a mezi nimi bylo i droždí. Aby si mohli v případě nouze péct doma. Já jej tak často nekupuji, takže mě minuly přetahovačky o droždí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Ne. V TESCO v Brně ho měli dost a nikdo to nekupoval, přitom cena byla velmi slušná. Dokonce to po nějaké době šlo do výprodeje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano. Taková situace se může kdykoli opakovat. Neni u nás žádný výrobce droždí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Na počátku Covidového šílenství nebylo v mém okolí k sehnání žádné droždí a s některými druhy mouky byly se sháněním potíže…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Malvína: taky mě to napadlo, ale jaký má smysl kupovat droždí do zásoby, když má velmi omezenou trvanlivost? Dneska jsem koupil droždí, které se má spotřebovat do pěti dnů…To jsou lidi fakt tak blbí?

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

To víš, zamrazili. Na FB se ve skupinách ženský předháněly, která má kolik v zásobě. Šílenej blázinec.

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Další blbost, zmražení droždí tutově nepřežije. 🙂

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Není pravda. Děláme to celá rodina pokud nám zůstane. Akorát je dobré po rozmražení co nejrychleji spotřebovat. Jinak žádný problém.

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak dík za poučení, to jsem nevěděl. Přece jenom by to měla být živá kultura kvasinek. Na obalu píšou, že by se to mělo skladovat při 0 – 8 st.

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek