Sonush

Sestra se bojí spát u kamarádky, co s tím?

Ahoj, moje desetiletá sestřička se bojí přespávat bez rodičů u kamarádky, nebo známích. Styděla se to říct mámě, tak mně poprosila, abych to napsala sem. Prý by se jí po rodičích hrozně stýskalo.. Co s tím? A jak se tohohle strachu zbavit? Děkuju! :))

Nejlepší odpověď
redy

když nechce tak ať tam nespí, nebo to má mít za trest?

Další odpovědi
VIKTORIÁ

Ahoj, být na jejím místě, tak bych to zkusila a pokud by se mi tam opravdu nelíbilo a chtěla bych domů, tak bych se vymluvila na to, že mi třeba není dobře nebo tak a jela domů. Ale pokud je to její dobrá kamarádka, tak si myslím, že se spolu dokáží bavit dobře a nakonec bude i ráda, že tam přespala. Prostě bych to zkusila, všechno je jednou poprvé a každý musí jednou překonat strach, ovšem, pokud by tohle nebyl ten případ, vždy je tu ta možnost zavolat rodičům..:)

anonym

V 10 letech už je dávno čas na to, aby si sestřička zvykala na to, že nemusí být denně s rodiči. Takováhle závislost by se měla začít odbourávat. Máte-li babičku a dědečka, tak ať rodiče sestřičku někdy nechávají u nich. Občas přespat u kamarádek je taky třeba. Není třeba se přece ničeho bát a s kamarádkami je prima. jednou přespí sestra u kamaráky, příště kamarádka u Vás. Děvčata si spolu pohrají, před spaním si budou spolu špitat a až se ráno vyspí, tak každá poputuje do náruče ke svým rodičům.
Jako starší sestra to zkus tomu vašemu dománkovi trochu vysvětlit.

bolak

No tak nejdřív by bylo dobrý zjistit, čeho se vlastně bojí, to tu zatím ještě nikdo nenapsal.

Bojí se být s cizíma lidma přez noc v jednom bytě?
Bojí se spát někde jinde než doma?
Bojí se toho že nemá dost natrénovanej měchýř aráno pak všichni uvidí že má mokré prostěradlo?

Aha, teď koukám že píšeš že by se jí po rodičích stýskalo, no nic, mazat to nebudu když už sem to napsal, stejně to co ti říká nemusí bejt nakonec pravda :) no ale pokud se jí fakt jen stejská, tak po čem jako přesně? V noci stejně spí ne? A pokud jde jen o pusu na dobrou noc, tak jestli to není moc daleko a máma není herodes, tak se tam klidně může na těch pár minut stavit, až už bude ležet v pyžamu s vyčištěnejma zubama a dávat si frťana na dobrou noc.

huxa

ocko-tomu se říká rudý přístup :) není blíže popsaná její sestra, chtělo by to tedy se setkat s psychologem pro lepší diagnózu, nicméně jen může být jaksi jinak uvědomělá a bát se spát někde, kde se necítí v bezpečí. Je to něco, jako bungee jumping s natrhlým lanem-také se necítíš bezpečně a proč zbytečně riskovat, navíc ve fázi, kdy se nemůžeš nijak bránit, což je jak pád z několika desítek metrů, tak doba spánku.

anonym

Huxo, být v 10 letech takhle fixovaná na rodičích, to není normální. Co jsem napsala, za tím si stojím. Co budou rodiče dělat, když tohle dítě bude muset být v nemocnici? To potom bude parádní stres, viď? Nene, pevný rodinný vztah je dobrý, ale tohle je závislost a nezdravá.