Mili @

Šel za Mozartovým pohřebním vozem opravdu jen opuštěný pes???

Doplňuji:
Vždyť to byl slavný skladatel už ve své době…!

Nejlepší odpověď
BEAES

O Mozartově pohřbu se zachovala zajímavá zpráva: smuteční průvod doprovodil zemřelého jenom ke vchodu na hřbitov a dále již nebyli smuteční hosté vpuštěni. Tělo bylo pochováno pouze do chudinského hrobu a dodnes se neví do kterého.

Další odpovědi
Miroslavst

A jak to mám vědět, když Mozart umřel, tak jsem tady ještě nebyl. :D

Lásenka

Větší slávy se mu však dostalo až po smrti.
O psovi jsem nic nenašla

Pohřeb Mozartův se v ničem nelišil od pohřbu vídeňských chudáků. Hrobník měl mnoho práce, a tak si s pohřbíváním velkého umělce nedělal žádné starosti. Viděl jen nahrubo otesanou rakev, a proto ji uložil do společného hrobu vídeňské chudiny.

Zdroj: http://dejiny­hudby.webgarden­.cz/filozofie-dejin-hudby-i/zboznovany-a-zavrzeny-aneb-2.html

fofbal

Ne nešel jen on. Mozart měl i své přátelé opravdu nejvěrnější. Ti se nebáli jeho nemoci ani slov okolí

Mili @

pohřeb byl sice jen 3. třídy, ale vyprovázely ho davy fanoušků a ctitelů…
neznáte ten dobový obrázak se smutečním vozem,
za kterým jde jen pes???