atlas

Sdílíte názor, že Češi dávají přednost kartám před hotovostí?

Všude na internetu se píše, že Češi dávají přednost platbou kartou před hotovostí. A mě by zajímalo,kde na to ty výzkumy přišli. protože, mě to přijde naopak a za tím si teda stojím!! Dělám brigádně prodavačku v hypermarketu s jídlem(ve velkém městě) A celkem mě překvapilo,kolik lidí platí kartou a kolik hotovostí. Kartou platí asi tak každý 10.člověk možná ani to ne, a to důchodci!! což mě překvapilo nejvíc, a mladí lidé. Většinou jsou to částky do 500,takže bezkontaktní platba bez pinu.

Naopak drtivá většina platí hotově,to bych chápala,ale co mě překvapuje,že nákupy od 1000 výš taky platí většina hotově a dokonce i nákupy okolo 3000 a výš… Ale co mě překvapilo nejvíc, že každá 4.člověk platí dvoutisícovkou…

A co vy,platíte raději hotově,či kartou?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě nesdílím. Myslím si také, že realita je jiná.Výzkum většinou dopadne tak, aby vyhovoval zadavateli. Je to vlastně jakýsi druh reklamy a současně nátlaku na spotřebitele , přesvědčit je že už většina používá jen kartu a aby se také přidali. Obdobná akce je vždy před volbami, ať jsou to volby jakékoli. Vždy se dozvídám z nějakého media, že lidé s vyšším vzděláním, úspěšní a chytří volí pravici.

Další odpovědi
iceT

Kartu nemám, takže hotově. Píšeš, že každý čtvrtý člověk platí dvoutisíckou, ale určitě to není každý den v měsíci.

marci1

Možná jak za které zboží. Za potraviny třeba tolik ne. Platba kartou je „ošidná“ věc. Kupující nemá v ruce peníze a má pocit, jako by mohl „utratit“ více, poněvadž neplatí penězi. 🙂

hanny 2

Jak píše Drap. Všechny ankety jsou podvodné reklamy,aby se lidi nechali manipulovat. Já platím hotově,ale komu chodí peníze na účet,tak je platba kartou samozřejmostí.

kapka

Zásadně všude, kde to jde, platím kartou. A ne tou z banky, ale kreditní, kde mi vrací nemalo peněz zpět, pripadne mam slevu rovnou pri nakupu. Muze to byt ošemetné, jak pise Marci, ale ja osobně s tim problem nemám. S hotovosti už bych zbytecne sebe ani prodavačku trápit nechtěla. :)

mosoj

Ano Češi dávají přednost kartám. Když nemají peníze, hrají sedmu nebo mariáš. Anketa je pravdivá.