Avatar uživatele
Registrovaný

Jak na sdílení dokumentů?

Jde mi o sdílení dokumentů mezi hodně lidma jestli jde udělat např. přes wifi a nepřipojovat internet jedná se o dokumenty typu pdf a jde spiš o to že si to ti lidi musi stáhnout ale nejsou připojení k netu a poslat dopředu bych mohl ale musel bych to opatřit nějakým časovým zámkem. Takže otázky jsou dvě:
1. Jde dokumenty sdílet přes wifi aniž bych k routru připojil internet nebo nějak jinak sdílet?
2. Existuje časový zámek dokumentu kerej bych potom mohl rozeslat lidem a ti by si ten dokument otevřeli až by ten zámek spadl nebo něco podobnýho ?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Ad 1. ano - pomocí routeru vytvoříš WLAN (wifi LAN), ke které se dotyční připojí a mohou tak sdílet síťové prostředky (stejnětak se mohou připojit i kabelem k LAN), router naprosto nemusí být připojen ´ven´
Ad. 2. "časový zámek" rozeslaného dokumentu ztrácí smysl v případě, kdy dotyčný(í) může(mohou) změnit systémové datum na lokálním počítači (čemuž asi nezabráníš)


Avatar uživatele
Stříbrný

Ad 1) ano - umístit do nějakého sdíleného adresáře a na něj odkázat.
Ad 2) nechápu. Možná zkus vysvětlit, co potřebuyješ zajistit, třeba se nějaký způsob najde.


Avatar uživatele
Bronzový

Ad. 2 časový zámek lze samozřejmě vytvořit tak, aby nefungoval tak idiotsky jako píše mowla ale nechápu co to má za smysl. Můžeš to nechat nějak certifikovat a dát tomu certifikátu omezenou platnost (tedy nevím jak u pdf ale u MSO si to dovedu představit) což bude nějaký interval od-do no a celou to režii za Tebe vyřeší někdo jiný.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Jpau - ne, že bych si nedovedl představit časový zámek nezávislý na nastavení systémového času na lokále, ale - u počítačů bez připojení na net (tedy bez možnosti kontroly času na nezávislém serveru) a bez možnosti ovlivnit, kdy a zda vůbec budou počítače zapnuty (a které programy) bych jeho rozumné fungování viděl přinejmenším jako velmi obtížné.
;-)

Avatar uživatele
Bronzový

jpau

Hardwarové hodiny + zamčený bios. Dost složitě řešitelné. Dovedu si představit že by si nějak zničil bios ale nedovedu si představit že bys ho zničil tak, aby se nastavilo hw datum na údaj co potřebuješ. Tzn. ano, je to obejitelné ale pár let si počkáš. To že je to celé blbost a že pokud chci umožnit přístup do zamčeného souboru v určitém čase stačí userovi poslat sms s heslem je věc další. ..

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 954
Zlatý gecco 905
Zlatý led 885
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.