Mr. Marek

Sbírali jste na základní škole jablka?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, kaštany.

Další odpovědi
Emefej

Ne, mandelinky.

da ny

Ne.
Na ZŠ jsme sbírali papír, kaštany, žaludy, sušenou pomerančovou kůru a kopřivy, také podběl. Hliníková víčka od mléka, smetany a jogurtů ve skle, než to začali balit do igelitu a kelímků.
V deváté třídě nás vozili do JZD, na ruční sběr brambor. Na valník pak plné kbelíky s bramborami vysypávali vojáci základní služby. :)
Na školní zahradě jsme sbírali úrodu. Něco do pusy, zbytek do školní jídelny. :D
Také jsme sbírali pohledy na nástěnku.

PepasAvalonu

Jablka jsem sbíral často, ale kvůli ZŠ nikdy. U prarodičů bylo a stále je spoustu jabloní a hrušek, děda a strýc z nich často dělali slivovici, takže jsme sbírali. U nás taky, sesbírali jsme je vždy všechny a pak dali do bedýnek do sklepa. Vydržely celkem dlouho, i do pozdní zimy, skoro až do jara.
Na ZŠ jsme sbírali kaštany. A taky šipínky, kukuřici a podobné. Z těch jsme dělali takové korále na provázku.

elkon

K tomu nepotřebujeme školu, jablka jsme sbírali a vozili do výkupu.

JežíšKristus

Ano, ale na chalupě. Na ZŠ se sedí ve třídách, tam jablka úplně nejsou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Pohledy, tedy pohlednice, hlevně měst ;)