led

Samooblužné pokladnice v supermarketoch – obchodný ťah, alebo pomoc zákazníkom?

Zavedenie samooblužných pokladní v supermarketoch sa nieslo v hesle nakúpite rýchlo a bez čakania.
Je to naozaj tak?
Alebo ide o úsporné opatrenie obchodníkov – potreba menšieho počtu pracovníkov pri pokladňách?
Výhody samooblúh: zákazník si sám naúčtuje tovar na obrazovke a zaplatí. V prípade omylu je si sám na vine. Na sektor so samoobslužnými pokladňami stačí jeden ´poradenský´ pracovník.Naozaj je to rýchle.
Ale:
Ak chcete použiť stravný lístok pri platení, musíte použiť nie samoobslužnú pokladňu, ale ´človeka´ pri pokladni.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já zavedení samoobslužných pokladen považuji na přínos, jen mi chybí možnost „natárovat“ si hmotnost své tašky a tam rovnou nákup skládat. Technicky ta možnost je, jen by se pravděpodobně dala zneužívat a nepoctivců je bohužel stále dost. Platím většinou platební kartou, případně hotově.

Další odpovědi
hanny 2

Podle mne je to především obchodní tah z důvodu úspory personálu.Pro zákazníka to výhodu může mít tehdy,pokud má v tomto směru určité schopnosti a dovednosti.

ReHu

Jsem na tom stejně jako Sůwa. Tyto pokladny mi vyhovují, je to rychlé a jednoduché.
jen při použití vlastní tašky mi obsluha musela pomoci.

pizlicka

fuj,hruza.za to,ze se sama zkasiruji,mam jeste platit:::pokud delam praci za prodavace,meli by mi zaplatit.
Doplňuji:
prdlajs uspora casu pro zakaznika-je to zamestnani zakaznika,aby se nenudil.