matxjka

sam v byte v 15ti letech?

zdravim, zajima me co se stane kdyz me chytej na byte samotneho, bez rodice, nejakou delsi dobu, planuju v 15ti na prazdniny vypadnout od rodicu do bytu a utahnout to z brigady, 7 hodin denne, na najem to vychazi atd… jen me zajima co se stane kdyz me tam chytnou, kdyz vezmem ze uz tam jakoze jsem, diky moc.

Odpovědi
elkon

Jsi nezletilý, odpovídají za tebe rodiče. Mohou mít problém s úřady. A ty můžeš skončit v ústavu.

Drap

Pokud ti to rodiče dovolí, tak v tom nevidím problém. Ovšem právní odpovědnost za tebe mají stále rodiče.

matxjka

konkretne se chci zeptat, nasel jsem byt za 9000/mesic, je v tom zahrnuta voda, elek. atd… nebo to musim platit navic

matxjka

budu ohejbat chrbat 7hodin denne, mozna i pres vikendy, moje mama by to nejspis podepsala

_Bůh_

Nestane se nic, nikoho to nezajímá. Otázka je, kdo by uzavřel nájemní smlouvu s 15 letou osobou. Nikdo na tebe nečeká. Budeš mít i na kauci? Drobné opravy? Nadprůměrné služby kvůli zvýšeným cenám energií?

matxjka

moje mama s tim nema problem, muze mama neco podepsat? ze bych tam byl 2 mesice proste?

matxjka

jeste jsem zapomnel pripsat, ze cca na prvni najem uz budu mit nasetreno, takze pak zbejva zaplatit druhy mesic a aby mi zbylo na zradlo