nikole

Salmonelóza z tataráku?

Dobrý den, je možné, když jsme měli v restauraci v neděli tatarák (bylo nás asi šest), aby z něho dostal salmonelózu pouze jeden člověk?

Nejlepší odpověď
briketka10

je to možné, protože boubel tasemnice,
se nemusela pořádně pomlít a snědl ji
jen jeden člověk..
http://zpravy­.idnes.cz/vylou­cili-jsem-clanky-tasemnice-rekli-manzele-f49-/domaci.aspx?c=A130411­_1915770_ostra­va-zpravy_jog
Doplňuji:
ale salmonela je většinou průjmové onemocnění
nákaza tasemnicí se nedá srovnat se salmonelou..

Další odpovědi
Drap

Tak to je velmi málo pravděpodobné. Nákazu zřejmě chytil jinde.

anonym

Leda byste si míchali vejce každý zvlášť – až na talířích…
Bakterie salmonely jsou často šířeny vejci – proto je ´nebezpečné´ je jíst syrová.
Doplňuji:
Briketko – nechci ´rejpat´, ale tasemnice nemá se salmonelou mnoho společného…
😉

briketka10

mowlo

proto jsem doplnila mou odpověď
uvědomila jsem si to, že byl někdo
z těch šesti zřejmě akutně náchylný
na vajíčka a chytil salmonelu z nich :(

anonym

🙂