Malineli

Je možné že se z menšího denního příjmu sacharidů točí hlava?

Sacharidové vlny a motání hlavy

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli je možné že se z menšího denního příjmu sacharidů točí hlava.
Po pár měsících objemu sem najela na vlny a začínám na 100 g a denně + 50 g. Včera jsem měla 150 g a před spaním se mi začala šíleně motat hlava. Máte někdo zkušenosti?

Díky moc:)

Nejlepší odpověď
marci1

Zkušenost nemám, ale z doslechu mohu potvrdit, že se u těchto sacharidových vln motá hlava, nemáš sílu, nemáš chuť. 100–150 gr sacharidů denně je pro tělo velmi málo. Je to podobné, jako když u diabetika klesne cukr a je mu špatně. ☹

Další odpovědi
mosoj

Já mám předepsanou diabetickou dietu ( kterou ale nemusím dodržovat) 250 g sacharidů / 24 hod.

Pokud není přísun sacharidů, tak úroveň sacharidů doplňují játra. Ovšem nelze donekonečna. Mozek je vyživován jedině ! sacharidy.
Požádej diabetika, který vlastní glukometr o změření hladiny glukózy v krvi v době kdy se ti točí hlava.
V podstatě by jsi mohla upadnout do diabetického kómatu, hypoglykemický šok. Což je velmi nebezpečné.

http://www.zdravi-nemoc.cz/jak-meni-vase-telo-sacharidy-na-energii