Miroslavst

S kolika členy začínali a kolik členů mají v současné době?

Дважды Краснознамëнный академический ансамбль песни и пляски Российской Армии им. А. В. Александрова
Kolik mají zkráceně Alexandrovci v současné době členů a s kolika členy začínali?

http://www.you­tube.com/watch?v=VTPoZ­JTmYJE

Nejlepší odpověď
hanulka11

Z historie Alexandrovců: Soubor oficiálně zahájil svoji činnost v Moskvě 12. října 1928 pod názvem Soubor rudoarmějské písně. Na počátku měl jen dvanáct členů – osm zpěváků, dva tanečníky, jednoho harmonikáře a jednoho recitátora – a vedl jej pozdější národní umělec SSSR Alexandr Vasiljevič Alexandrov, tehdy mladý profesor hudby z Moskevské konzervatoře. Soubor se později rozrostl až k zhruba dvěma stovkám členů. V průběhu 2. světové války se rozdělil na čtyři skupiny, které uskutečnily při odjezdech vojáků na frontu i přímo na frontách a v nemocnicích přes 1 500 vystoupení. V roce 1946 se po smrti zakladatele jeho jméno dostalo i oficiálně do názvu souboru
V současné době má 180 zaměstnanců, z toho 140 umělců. Úspěch slaví po celém světě a zasahuje prakticky do všech hudebních žánrů

Zdroj: http://www.abra­dio.cz/hudebni-novinky/repor­ty/5489/alexan­drovci-odjedou-nejvetsi-turne-po-ceske-republice/