Avatar uživatele
Dewie

S jakými poplatky počítat v podnájmu?

Kvůli vážným rodinným sporům se chci co nejdříve (po našetření dostatečných úspor) odstěhovat. Nicméně nedokážu si představit (a bohužel se mi nedaří ani najít na internetu) poplatky v podnájmu. S jakými výdaji zkrátka počítat po osamostatnění se? Případně kde se tyto informace dozvědět?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2144 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nájem, zálohy na elektřinu, plyn a vodu. V případě , že se netopí vlastním plynem poplatky na teplo a teplou vodu.. Většina majitelů požaduje předem kauci v násobcích nájmu. Jinak dále vše podle smlouvy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Pokud bude podnájem v panelovém domů, často se odvádí peníze i do fondu. Výše je různá. Já platila 600, nyní mi to zvedli na 1600. Skrze rychlejší splácení fasády domu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jen doplním: někde ještě existuje pravidelný příspěvek do fondu údržby celého domu. Jinak se taky platí rozhlas a TV, svoz odpadu. Podle smlouvy s nájemcem si taky asi budeš muset platit sám drobné opravy v bytě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

V podnájmu budete platit jenom nájemné, teplo,
spotřebované energie, vodné + stočné a možná
i odvoz odpadu (podle toho, jak to má obec nastaveno).

Trochu jiné by to bylo v případě byl nájmu
(smlouvy uzavřené přímo s majitelem nemovitosti).

Poplatky do fondů apod. nehradí nájemník,
měl by je hradit majitel (, který je samozřejmě
zahrne do nájemného).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nájemník mi platí nájem. Zálohy na vodu na osobu 300Kč, K tomu se na něj převede elektrika a plyn. Pak podle druhu vytápění a rozvodů vody se platí záloha na topení, teplou vodu, ohřev teplé vody, studenou vodu. V některých barácích ještě na společný proud na chodbě. Pak máte ještě poplatek za televizi, rozhlas a internet. To si taky každý platí sám.

Takže nelze stanovit přesně částky, páč nevíme, kam se odstěhujete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek