jarin94

S čím můžu mít problém, pokud si nepamatuji, co jsem si právě přečetl?

Čtu si např. nějakou zprávu a když jí dočtu nevím co v ní bylo. Mám to s textem již od základní školy. Je to problém paměti, soustřední nebo něčeho jiného?

Nejlepší odpověď
annas

Špatné vnímání čteného textu – čtený text si nepamatujete, nedokážete jej převyprávět, neporozumíte možná významu přečtených vět.

Kromě psaní, počítaní, toto je jeden z předpokladů pro vstup do základní školy.
jak jste školu zvládl?

Neznám vás, ale možná ve škole i rodiče něco podcenili. Měl jste zřejmě chodit do pedagogicko-psychologické poradny, aby zde zjistili, čím je tento problém způsobený.

Kolik je vám nyní roků. Nechodíte příliš na internet?
Vědci se shodují, že čtením textu on-line se snižuje schopnost text vnímat.

Nebo nedávte přednost televizi před četbou? Nepoužíváte příliš mobil a SMS zprávy? Čtete literaturu, tedy různé knihy?

Když si pak shrnete, o čem kniha byla, cvičíte si zapamatování, tedy i paměť,
schopnost porozumět čtenému terxtu.
.
Nejsem odborník, takže nemohu říct, v čem, je problém, proto byste se měl obrátit na psychologa, pokud to přesahuje únosnou míru. .

Jinak procvičovat paměť, soustředit se, číst text nahlas, několikrát – vštípit do krátkodobé paměti. Opakovat, využít představivosti – sluch, třeba i hmat atd. zapojít víc smyslů než jen zrak.

Pokud chodíte na internet, přečtěte si článek

http://literar­ky.cz/civiliza­ce/89-civilizace/18087-vdci-e-reading-vede-k-povrchnimu-vnimani-te

Další odpovědi
kurec

Čtenářská gramotnost – porozumění psanému textu
Tudíž asi máš problém s čtenářskou gramotností

mosoj

Zanedbaná forma LMD!!!!!

https://nemoci­.vitalion.cz/leh­ka-mozkova-dysfunkce/#priznaky

jarin94

Základní školu s přehledem, ale stylem memorování. Učil sem se nazpaměť texty aniž bych je chápal. Střední školu jsem dodělal ale se čtyřkama. Teď je mi 22 let. Ano na internetu jsem skoro pořád. Knihy nečtu právě proto, že si nepamatuji co v nich bylo.

annas

To se musíte právě naučit. Přečíst si několik stránek, zopakovat si, pokud si nepamatujete, tak znova.

Takže jste se špatně naučil učit. Je to možná i vina učitelů, že stačilo jen mentorovat bez samostatnosti.

Právě čtení knih by vám mělo pomoct porozumět.

Zksute si vyhledat klinického psychologa – je to zdarma, doporučí vám nějaký postup.

Máte ještě téměř celý život před sebou, mohl byste mít i další problémy.

Opavdu začít číst, třeba se vraťe io k pohádkám, někomu vysvětlit, vráti se k nim.

Vyžaduje to hodně vůle.

jarin94

Díky za rady zkusím to s těmi pohádkami.