Efchen

S čím manipuluje vláda?

Probíráme ve škole téma, které mě k této myšlence přivedlo. Osobně myslím, že to s manipulací vlády nemůže být tak zlé, ale zjistila jsem, že mé okolí si to nemyslí. Já ale nechápu, s čím by tak mohla vlídná manipulovat..

Nejlepší odpověď
majestic

Vláda manipuluje s lidmi, však o tom to také je, dostat na svou stranu co největší počet lidí za pomocí různých způsobů, takže je podle mě nevhodné vinit jednotlivce jako takové, ale spíše celý ten systém, na kterém je to postavené. Nebo také nevinit manipulátory, ale spíše lidi, co jsou hloupí, a nechají se snadno zmanipulovat.

Další odpovědi
xxx3

Manipulovat se dá např. s veřejným míněním – to se používá hodně a nedělá to zdaleka jen vláda, ale každý druhý politik (možná víc než každý druhý) a v podstatě každý, kdo chce někoho jiného nasměrovat k jednání či myšlení, kterého by se manipulovaný bez této manipulace spíš nedopustil. Trochu kostrbatě řečeno. Typickou manipulací ze strany vlády může být tzv. „nastolování agendy“ – jde o to, že se na veřejnost vytáhne nějaké téma (obvykle ne příliš významné), které zajímá velké množství lidí, a to slouží jako odvedení pozornosti od něčeho významnějšího, co pak zapadne.

Kepler

Vláda, nebo politici manipulují s myšlením lidí prostřednictvím vědomých lží, chybných závěrů ke konkrétní situaci, nebo tím, že neřeknou pravdu celou. A masmédia si ochotně přisadí…

Drap

Naprosto se vším. A média jí v tom silně pomáhají. Může ovlivnit veřejné finance, naše soukromé finance. Veřejné mínění, bezpečnost, to jak se na nás dívá okolní svět, veřejný majetek a podobně.

Mc Merkurion

… špatně položený dotaz: měl znít: … s čím vláda nemanipuluje …