Rušíte nebo jste rušení o víkendu zahrádkáři a domácími kutily, kteří pracuji s různými stroji ?

Nejlepší odpověď
redy

U babčiny každej vytáhne sekačku, motorovku a další nástroje.Nejlepší je kotoučovka od souseda ten musí mít dřeva na sto let.(hmm je to pracant)
Myslím že se předvádí kdo má lepší stroj.Seká se i posekaný.
Je mi to jedno ale ty starý lidi už ve středu maj strach co je čeká v sobotu a v nedělu. ☹

Další odpovědi
dudu

Při pobytu na chalupě musíme o víkendu sekat dobrotu, neboť naproti nám se nachází kaplička a zde probíhají pravidelné bohoslužby. Za rušení bychom byli zcela jistě vyobcováni z církve.

marci1

Neruším a nejsem rušena. 🙂 U nás platí protihluková vyhláška. Klid musí být od pondělí do soboty od 20 do 22 hodin (samozřejmě také v době nočního klidu 22–06 ) a o nedělích, svátcích. Pokuta až 30 tisíc Kč, u firem až 200 tisíc Kč. Večer a v neděli by mě vůbec nenapadlo dělat nějaký „větší“ hluk. Akorát si doma zpívám. 🙂

gecco

Bohužel – ani jedno, momentálně bydlím v paneláku…
😉
Ale jsem rušen (a i ruším) zase jinak…
😉

mosoj

Nepřeháněj. Co mají říkat ti , co bydlí těsně vedle silně frekventované silnice ?

Ano, když je to třeba pracujeme i v neděli. Soused je v týdnu od rána do večera v práci. Kdy to má posekat ?

pusinka50

Na chalupě jsem smířená s tím, že v týdnu a převážně v sobotu řvou všude sekačky, křoviňáky, cirkulárky atd. Je to otravné, ale nutné. Já seču převážně v týdnu, dokud jsou lidé ještě v práci, abych rušila co nejméně.
Co nedokážu pochopit je, že se rozeřvou tyhle stroje i v neděli k večeru, kdy už každý chce mít klid a odpočívat.
V obci je stanoveno nerušit klid v neděli po 18 hod. Přesto to někteří sousedé nerespektují a to pak nadskakuji ze židle.

arygnoc

za to by som vraždil.

našťastie, u nás chodia cez týždeň strihači a kosiči, ktorí za pár libier trávnik či krovie upravia.
takže so-ne je pokoj, ak niekto práve nemá party či inú chlastačku.
ale stroje – to našťastie nie.

;-Q

jj.novo

U nás na vesnici jsme se dohodli, že o nedělích nikdo nebude, sekat, řezat atd. ve zbylých dnech se většina lidí snaží, aby byla, co nejméně hlučná, horší však je, když přijedou dělníci z technických služeb města, ti jsou schopni začít dělat kravál v 7:30 v pátek, no a to by člověk s prominutím vraždil. :)

ReHu

Doma ne. Asi nepracují 🙂. Nebo jsou tak daleko, že je neslyším 🙂.
Ale co jsem teď spala v deutsche, tak v domě bydlí z 12 bytovek v 8 turci. A drží ramadán. Takže co jsme se uložili ke spánku, v teple otevřené dveře na terasu i okna, tak bouchaly dveře a hovor byl také dost slyšet. Takže ti nás celkem rušili.

°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°­°°°

Mužskýho vždycky po noční dostala pošta, která nezvoní na zvonky, ale troubí autem. Z technických služeb také nebyl nadšený, ale popelnice se holt vyvézt musí.

anonym

O víkendu ruším já někdy pilou i sekačkou,stejně tak sousedi.

zzzlatokopka

To je chyba vedení obce, stačí to upravit vyhláškou.

Neruší mě, moc jich nemám:-)))

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Radius

Mnohé obce již zavedli Odpolední klid, další obce následují, zkušenosti s tím jsou dobré, více třeba zde:

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/1507409

(je tam reportáž, doporučuji ji přehrát)
Kdo bydlí na vesnici nebo tam má chatu, ví to, jak hluk ruší.

Dochy

jj.novo
…horší však je, když přijedou dělníci z technických služeb města, ti jsou schopni začít dělat kravál v 7:30 v pátek, no a to by člověk s prominutím vraždil. :)

Bylo období, kdy k nám jezdili metaři v 5:30 ráno…
Si to představ… léto, horka k padnutí, otevřený okno… a v noci na středu ti pod oknem do ložnice zaparkuje rozhrkanej kukavůz a začne nakládat…

arygnoc

to sa niekto má, keď má víkend v noci na stredu … 😁

;-