Avatar uživatele
anonym

Rušíte nebo jste rušení o víkendu zahrádkáři a domácími kutily, kteří pracuji s různými stroji ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, dudu, pusinka50, redy, briketka10, gagaga, marci1, gecco před 3222 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

U babčiny každej vytáhne sekačku, motorovku a další nástroje.Nejlepší je kotoučovka od souseda ten musí mít dřeva na sto let.(hmm je to pracant)
Myslím že se předvádí kdo má lepší stroj.Seká se i posekaný.
Je mi to jedno ale ty starý lidi už ve středu maj strach co je čeká v sobotu a v nedělu. ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Při pobytu na chalupě musíme o víkendu sekat dobrotu, neboť naproti nám se nachází kaplička a zde probíhají pravidelné bohoslužby. Za rušení bychom byli zcela jistě vyobcováni z církve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Neruším a nejsem rušena. 🙂 U nás platí protihluková vyhláška. Klid musí být od pondělí do soboty od 20 do 22 hodin (samozřejmě také v době nočního klidu 22–06 ) a o nedělích, svátcích. Pokuta až 30 tisíc Kč, u firem až 200 tisíc Kč. Večer a v neděli by mě vůbec nenapadlo dělat nějaký „větší“ hluk. Akorát si doma zpívám. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Bohužel – ani jedno, momentálně bydlím v paneláku…
😉
Ale jsem rušen (a i ruším) zase jinak…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nepřeháněj. Co mají říkat ti , co bydlí těsně vedle silně frekventované silnice ?

Ano, když je to třeba pracujeme i v neděli. Soused je v týdnu od rána do večera v práci. Kdy to má posekat ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Na chalupě jsem smířená s tím, že v týdnu a převážně v sobotu řvou všude sekačky, křoviňáky, cirkulárky atd. Je to otravné, ale nutné. Já seču převážně v týdnu, dokud jsou lidé ještě v práci, abych rušila co nejméně.
Co nedokážu pochopit je, že se rozeřvou tyhle stroje i v neděli k večeru, kdy už každý chce mít klid a odpočívat.
V obci je stanoveno nerušit klid v neděli po 18 hod. Přesto to někteří sousedé nerespektují a to pak nadskakuji ze židle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

za to by som vraždil.

našťastie, u nás chodia cez týždeň strihači a kosiči, ktorí za pár libier trávnik či krovie upravia.
takže so-ne je pokoj, ak niekto práve nemá party či inú chlastačku.
ale stroje – to našťastie nie.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jj.novo

U nás na vesnici jsme se dohodli, že o nedělích nikdo nebude, sekat, řezat atd. ve zbylých dnech se většina lidí snaží, aby byla, co nejméně hlučná, horší však je, když přijedou dělníci z technických služeb města, ti jsou schopni začít dělat kravál v 7:30 v pátek, no a to by člověk s prominutím vraždil. :)

Upravil/a: jj.novo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Doma ne. Asi nepracují 🙂. Nebo jsou tak daleko, že je neslyším 🙂.
Ale co jsem teď spala v deutsche, tak v domě bydlí z 12 bytovek v 8 turci. A drží ramadán. Takže co jsme se uložili ke spánku, v teple otevřené dveře na terasu i okna, tak bouchaly dveře a hovor byl také dost slyšet. Takže ti nás celkem rušili.

°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°­°°°

Mužskýho vždycky po noční dostala pošta, která nezvoní na zvonky, ale troubí autem. Z technických služeb také nebyl nadšený, ale popelnice se holt vyvézt musí.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

O víkendu ruším já někdy pilou i sekačkou,stejně tak sousedi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

To je chyba vedení obce, stačí to upravit vyhláškou.

Neruší mě, moc jich nemám:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

Mnohé obce již zavedli Odpolední klid, další obce následují, zkušenosti s tím jsou dobré, více třeba zde:

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/1507409

(je tam reportáž, doporučuji ji přehrát)
Kdo bydlí na vesnici nebo tam má chatu, ví to, jak hluk ruší.

před 3031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jj.novo
…horší však je, když přijedou dělníci z technických služeb města, ti jsou schopni začít dělat kravál v 7:30 v pátek, no a to by člověk s prominutím vraždil. :)

Bylo období, kdy k nám jezdili metaři v 5:30 ráno…
Si to představ… léto, horka k padnutí, otevřený okno… a v noci na středu ti pod oknem do ložnice zaparkuje rozhrkanej kukavůz a začne nakládat…

před 3222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

to sa niekto má, keď má víkend v noci na stredu … 😁

;-

před 3221 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek