Rtuť z teploměru

dobrý den,jak je nebezpečné když malé dětsko prokousne teploměr.Nevím zda pozřelo i rtutové kuličky ale možnost tu je

Nejlepší odpověď
Jahoda

To je velice nebezpečné. Musíte okamžitě vyhledat lékaře!!!!

Další odpovědi
Tombik

Velké nebezpečí, doporučuji ihned vyhledat lékaře!

fortin

No, byl o tomto rozhlasový pořad a padla tam podobná otázka posluchačky. Host tam řekl, že to způsobí průjem. Kuličky rtuti odejdou z těla. Ale mnohem nebezpečnější jsou výpary ze rtuti.

Michal

Rtuť je jedovatá. Vyhledejte lékaře,riziko tu je.Dítěti je vhodné měřit teplotu v konečníku,ale nejvhodnější je digitální teploměr.

Nuk nuk

Jistě, jak zde někteří zmiňují, nejnebezpečnější jsou výpary rtuti. To ale nemění nic na tom, že je rtuť jedovatá i ve svém kapalném stavu. V případě malého dítěte bez váhání navštivte lékaře!!!!

HerbiG

no to sakra nebezpecny!!!!

deny555

Nemělo by se stát nic závažného,ze rtuti jsou nejnebezpečnější především výpary.