abcd_abcd

Rozvod, výzivne

Dohodli jsme se, ze obe deti budou svereny do pece matky a ja si je k sobe beru ob tyden vzdy na vikend. Samozrejme platim vyzivne… Ptam se, jak by to bylo s vyzivnym, kdyby nyni deti byly ve stridave peci?
Doplňuji:
To Standa: Je mi jasny, ze nyni se nejedna o stridavou peci. Slo mi prave o to, ze bych o stridavou peci pozadal.
A druha vec, kdyz matka nebude se stridavou peci souhlasit, muze zabranit tomu, abych deti ve stridavy peci mel?
Bydlime ve stejnem meste, takze technický problem zde zadny neni…

Nejlepší odpověď
standa

Předně, to že si byste si děti bral obtýden na víkend nemá povahu „střídavé péče“.

Na výši výživného mají vliv desítky různých okolností, ale skutečnost, že vás děti budou 1× za 14 dní na 2 dny navštěvovat (kde je nepochybně budete i živit a budete mít s nimi další výdaje), tak tato skutečnost má při posuzování výše výživného marginální roli.

Střídavá péče =
svěření dítěte v určitém přesně vymezeném časovém období do výchovy jednoho rodiče a v dalším časovém období do výchovy druhého rodiče.

Kladné poznatky a zkušenosti přinesla soudní praxe se střídáním výchovy PO MĚSÍCÍCH, je však možno dohodnout delší i kratší časové intervaly.

Svěření do střídavé péče je podmíněno blízkostí bydlišť obou rodičů tak, aby dítě mohlo docházet stále do jedné školy.

Další odpovědi
eva

V tom případě by jste o děti pečovali oba stejně,takže by se výživné platit nemělo.