Iridias

Nevíte, kde lze zjistit, které poštovní známky jsou platné a které neplatné?

Pokud jsem dobře informovaný, tak všechny poštovní známky od vzniku ČR jsou platné (pouze se musí dorovnávat jejich hodnota).
Jak ale poštovní úředník pozná, že je poštovní známka platná (respektive pravá)?
Mají úředníci na poště nějakou databázi vydaných/platných známek od vzniku ČR ?

Je to pouze teoretická otázka, vím že v praxi nikdo nepoužije známku starší 2 let.

Rozlišení platných a neplatných poštovních známek

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si na netu Poštovní věstníky a dovíte se o vydávání známek a jejich platnosti.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Po%C5%A1t­ovn%C3%AD+v%C4­%9Bstn%C3%ADk+plat­nost+%C4%8Des­k%C3%BDch+zn%C3%A1mek+

Uvádí se, že známka platí až do odvolání.

Protože se mění ceny, na známkách je jiná hodnota. Doplatkové známky nejsou vždy v ceně současné hodnoty, zaplatíte víc.

Měla jsem korespondenční llístky, doplatila jsem, už si nepamatuji kolik Kč, ale cena byla vyšší. Alespoň jsem se lístků zbavila.

Proto byly vydané známky s písmenky, které mají neomezenou platnost, i když se cena známky zvýší.

--
Ve Wiki je seznam známek vydaných od r. 1993. Podle čísla pak můžete hledat známku ve Věstníku. Nebo se obraťte na stránky filatelilstů. Ti mají určitě přehled.

Další odpovědi
Arne1

Nevím, v čem vidíš problém. Pokud je platná známka od vzniku ČR, tak na ní je napsáno Česká republika a ne Československo.
Poznat známku použitou (odlepenou a zase přilepenou) může být trochu problém, jenže proto se razítkuje přes známku. Vymazání razítka by způsobilo viditelné porušení známky.