Avatar uživatele
anonym

rozdvojená osobnost?

už jste se sněkým setkali a jak se skutečně tato nemoc projevuje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, rybíz před 4981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ano. Setkala jsem se se schizofrenikem. Byl to syn kolegy, který trpěl poruchami myšlení, jednání i vůle. Když se stal druhou osobností, odnášel z pracoviště otce různé hodnotné přístroje. V „normálním“ stavu o tom vůbec nevěděl.

Můj svobodný sedmdesátiletý soused se rovněž léči na rozdvojení osobnosti. Učil na vysoké škole, obtěžoval studentky, proto musel odejít a asi od 30 let je v invalidním důchodu. Někdy s ním prohodím několik nezávazných slov, ale on je tlumený léky, není schopný moc druhého vnímat, takže se stane, že nezávaznou konverzaci pochopí úplně jinak. Teď se zamilovat asi do třicetileté vdané ženy s dvěma dětmi, slíbil jí, že když si ho vezme, že jí přepíše svou vilu. Dělá i horší věci, ale o nich se nedá psát veřejně…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

http://www.schi­zofrenie.psycho­web.cz/schizo­frenie-uvod/priznaky-schizofrenie
Osobně jsem se setkala s jednou paní, která tím trpěla, měla vše popletené, chudinka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bunnik

Ano. Setkala jsem se s nimi v psychiatrické léčebně v rámci výuky psychiatrie, tedy s těmi nejhoršími stavy. Není o co stát a na oddělení jsem měla strach a taky mě to utvrdilo v tom, že psychiatr nebudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chandler

Já mám dojem, že si s jedným už právě dopisuji :D :D (říká si Prokda)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek