rozdvojená osobnost?

už jste se sněkým setkali a jak se skutečně tato nemoc projevuje?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Setkala jsem se se schizofrenikem. Byl to syn kolegy, který trpěl poruchami myšlení, jednání i vůle. Když se stal druhou osobností, odnášel z pracoviště otce různé hodnotné přístroje. V „normálním“ stavu o tom vůbec nevěděl.

Můj svobodný sedmdesátiletý soused se rovněž léči na rozdvojení osobnosti. Učil na vysoké škole, obtěžoval studentky, proto musel odejít a asi od 30 let je v invalidním důchodu. Někdy s ním prohodím několik nezávazných slov, ale on je tlumený léky, není schopný moc druhého vnímat, takže se stane, že nezávaznou konverzaci pochopí úplně jinak. Teď se zamilovat asi do třicetileté vdané ženy s dvěma dětmi, slíbil jí, že když si ho vezme, že jí přepíše svou vilu. Dělá i horší věci, ale o nich se nedá psát veřejně…

Další odpovědi
BEAES

http://www.schi­zofrenie.psycho­web.cz/schizo­frenie-uvod/priznaky-schizofrenie
Osobně jsem se setkala s jednou paní, která tím trpěla, měla vše popletené, chudinka.

Bunnik

Ano. Setkala jsem se s nimi v psychiatrické léčebně v rámci výuky psychiatrie, tedy s těmi nejhoršími stavy. Není o co stát a na oddělení jsem měla strach a taky mě to utvrdilo v tom, že psychiatr nebudu.

Chandler

Já mám dojem, že si s jedným už právě dopisuji :D :D (říká si Prokda)