MasterGames

Poradíte, zda je možné reklamovat rozbitou obrazovku u herního monitoru?

Dobrý den,
před teprve dvěma týdny jsem si koupil tento monitor za 7000 kč- Samsung 27RG50 – LED monitor 27. Ale omylem jsem se do něj trefil při odhození mých sluchátek (pecky), je mi 15 a nevím co bude následovat. Je tu nějaká možnost, že mi ho czc opraví za levnou cenu nebo mi ho vymění za stejný monitor? Nebo ho budu muset kupovat znova, což by pro mě bylo nemožné. Monitor jinak funguje bez problému, jen tam kvůli té ráně mám menší černý pruh, přes který není nic vidět.
Předem děkuji moc za odpovědi.

..
Rozbitá obrazovka u herního monitoru

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj MasterGames, v CZC něco dokáží opravit: https://www.czc­.cz/sluzby/cla­nek. Zavolej a zeptej se jestli opravují i monitory a za kolik. Pokud neopravují je mnoho servisů a cena opravy by neměla být vyšší jak 1000Kč, vypadá to že by stačit vyměnit pouze LCD panel. CZC ti ho určitě nevymění za nový monitor, ani když je v záruce natož tak poškozený.

Další odpovědi
seraphico

ElonMusk, buď tak hodnej a nenaváděj tady kluka k nějakýmu lhaní. On to rozbil, on za to nese odpovědnost. Že takhle uboze řešíš problémy ty, neznamená, že je mají řešit i ostatní. Fakt miluju takový vyčůránky. Prober se.

A rada pro MasterGames: Poslechni USERR5, ten ti rádí dobře.

anonym

No reklamaci ti samozřejmě neuznají, je zjevné že k poškození nedošlo při přepravě (to bys musel nahlásit mnohem dřív než dva týdny po převzetí zásilky). Alza kterou sis vybral pak na stížnosti spotřebitelů tohoto typu obvykle dost kašle, viz až 30% nespokojenost ze strany reklamujících klientů doložena zde https://www.va­sestiznosti.cz/spo­lecnost-123/alza-cz-a-s , jakkoliv vstříčný přístup bych ze strany alzy neočekával, jsou zvyklí reklamaci vyřídit v zájmu spotřebitele teprve až když se jim hrozí medializací nebo soudem.

Jiným způsobem, než úderem k tomuto typu poškození zřejmě dojít ani nemohlo. Snad nějaký zpožděný vnitřní pohyb uvolněných komponent ale to by asi bylo na komplikované prokazování.

GM

Nám hodil vnuk na 3 měsíce starý televizor plyšáka s velkýma očima, obrazovka praskla. Na prodejně nám řekli, že oprava by stála asi 80 % pořiz. ceny, tak jsme koupili jinou.

Drap

To vše ti mohou říct pouze v servisu. Myslím, že nijak levné to nebude.

anonym

Pokud jde o cenu opravy, z vlastní zkušenosti vím, že výměnu panelu u této kategorie monitorů naceňují servisy částkou průměrně kolem od 4500 korun. Nech si případnou opravdu nacenit a pak se holt rozhodni zda se ti vyplatí nákladná oprava nebo raději koupit výrazně levnější neherní monitor který by sis mohl dovolit.

MasterGames

Ale já to mám od czc, tam to není tak hrozné jako u alzy či?

anonym

… podobný NE-herní monitor (tedy stejná úhlopříčka, stejné rozlišení, jen nižší obnovovací frekvence 60Hz) se dá sehnat levněji než kolik by nejspíš tato oprava stála, například https://monito­ry.heureka.cz/phi­lips-273v7qdsb/ za cenu pod 3300,–

MasterGames

@ElonMusk ano, mám, ale když je chyba na jejich straně a ne když jsem chybu udělal já, že jsem nechtěně při odhození sluchátek trefil obrazovku monitoru. Myslím si, že by mi to nesežrali. Oni poznají že tam byl nějaký úder do monitoru nebo snad ne? Mimochodem děkuji za odpovědi.