zjentek

Rostou Čechům nehty na rukou i nohou stejně rychle? Pokud ne, proč ne?

Rostum nechty na rukach i nohach stejně?

Nejlepší odpověď
paul1

Mám takový dojem, že nehty na rukách mi rostou rychleji, čím to je, nevím.

Další odpovědi
marci1

Nerostou stejně rychle. U savců, je délka a rychlost růstu nehtů závislá na délce posledních článků prstů (krajní kosti prstu).
U lidí tedy nehet ukazováčku roste rychleji než nehet malíčku a nehty na rukou rostou až do čtyřikrát rychleji než nehty na nohou. Rychlost růstu nehtů u lidí, je průměrně 3 mm za měsíc.
Rychlost růstu nehtů na rukou se pohybuje mezi 2 – 4,8 mm za měsíc. Rychlost růstu nehtů na nohou je často až 4 krát pomalejší.
Trvá 3 – 6 měsíců dokud nehty na rukou dorostou zcela a 12 – 18 měsíců v případě nehtů na nohou.
Přesné číslo, jak rychle rostou nehty, je u každého člověka individuálně. Závisí hlavně na věku, pohlaví, ročním období, množství cvičení, stravě, a dědičných faktorech. Nehty rostou dokonce rychleji v létě, než v jakémkoli jiném období. Není pravda, že nehty po smrti rostou. Kůže dehydruje a napíná se, takže to vypadá jako kdyby nehty a vlasy rostly. Nehty na rukou rostou 3 krát rychleji než nehty na nohou. 🙂
https://www.e­otazky.cz/jak-rychle-rostou-nehty

orwell

Samozřejmě že na rukou rostou nehty rychleji a to nejen Čechům. Nejdéle odrůstá nehet na palci u nohy. Proto takové ty často inzerované různé zázračné vodičky a krémy na plíseň nehtovou, kdy píší, že za týden je plíseň pryč, jsou podvody a lži. Jednou řádně zasažený nehet musí po, nebo během léčby odrůst a to je tak na zmíněném palci zhruba rok. Proč to tak příroda zařídila netuším, možná nám šetří záda, protože nehty na nohou se stříhají blbě, zejména ve stáří.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Paule, já též! A též nevím, čím to! (; ((;