Avatar uživatele
demenceee

Rostlinný/olivový olej na opalování

Co si myslíte o používání rostlinného nebo olivového oleje na opalování ? Já jsem minulý rok byla u moře a první 3 dny jsem se spálila i s krémem s vysokým faktorem. Pak jsem zhnědla (mám dobrý fototyp) a všichni mi říkali jestli chcu být hezky opálená ať se natřu olejem na smažení. 20 minut jsem ležela na slunku a byla jsem černá jak bota. Co si o tom myslíte? Děláte to taky tak ? Myslíte,že je to zdravé? Já myslím, že na tom nic špatného není, aspon teda mě to nijak neublížilo, ale hodně světlým lidem,kteří jsou jak sýr by určitě mohlo. :D Díky za odpověď

Zajímavá 0 před 3966 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Určitě to neublíží, natřít se olejem určeným do kuchyně. Ale taky nepomůže, možná zvláčnit kůži, ale nemá to ochranný faktor. Já volím kvalitní osvědčený opalovací přípravek s UV filtrem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Oleji chybí právě ochranný faktor, který by tě chránil před ozonovou dírou a následky přímého slunečního záření, které může až po letech, po 10, 20 letech, způsobit zhoubné nádorové onemocnění. Neriskovala bych hlavně u moře, kde je intenzita slunečního záření velmi silná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek