zjentek

Roste zelenina i v noci?

Napadlo mne, jestli třeba taky nespí, když zapadne to životadárné sluníčko…

Nejlepší odpověď
autacek

Musí růst v noci, páč ve dne ji růst nevidím 🙂

Další odpovědi
Drap

Ano, roste i v noci.

Emefej

Roste zejména v noci. Přes den se růstem nezdržuje, neb se naplno věnuje fotosyntéze, která zajišťuje živiny a energii pro následný noční růst.

Večer zalejvám okurky, mají 5 cm, ráno je jdu zalívat znovu a ty mrchy už mají 8 cm.

Kepler

Podle mně v noci neroste, protože se zastavuje fotosyntéza. Přestává spotřeba CO2, ze kterého za účasti chlorofylu vznikají sacharidy, resp. polysacharidy – základní stavební kameny rostlinných tkání.

zbyndo

To celkom neviem,zaujala ma odpoved Keplera,napr.ze stavebny mat.rastliny je sacharid,a este je tu huba,co nie je ani rastlina,ani zivy organizmus,a jej plodnice myslim rastu v noci,hubari hned zavcasu rano na ne utekaju