Existuje rostlina pěstovaná pro zvýšení obsahu kyslíku v pokoji?

Normální květiny si pěstují většinou „ženské ruce“ v domácnosti – bez zvláštního účelu. Poněvadž kytka toho moc nedá. Co když si chci udělat zdravější prostředí (vím – i moc kyslíku moc škodí) → existuje nějaká takováto rostlina?
Doplňuji:
Vypadám, že potřebuji odpověď, kteroužto znám od školky? Ano – rostliny produkují kyslík – ale v pokoji ho hned spotřebuji! Poněvadž je to zanedbatelné množství… Proč se asi ptám? Protože se ptám na speciálně zaměřenou rostlinu – ať už upravenou, či co.

Odpovědi
Lamalam

Dovede to každá zelená rostlina, ve dne produkuje kyslík, ale v noci ho zase spotřebovává.

zjentek

k doplnění: a proč si raději neotevřeš okno?

marci1

Všechny . Liší se názory lidí, jestli větší množství rostlin v bytě vylepšuje situaci v zásobování kyslíkem nebo naopak v noci zvyšuje koncentraci oxidu uhličitého. Skutečnost je taková, že měřitelné zvýšení koncentrace kyslíku nebo oxidu uhličitého by se dalo zajistit takovým množstvím rostlin, které by se do bytu nevešly. Ale některé pokojové rostliny mohou v bytech likvidovat škodlivé chemické látky. 🙂

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/84456/oko-potesi-zdravi-prospeji-kvetiny-ktere-cisti-vzduch.html

mosoj

Květiny do ložnice nepatří.
Zvýšený obsah kyslíku tě nezabije, ale zvýšený obsah CO už se může projevit. Třeba bolením hlavy.