georgia

ronchopatie

co znamená výraz ronchopatie? je nebezpečný?

Nejlepší odpověď
panenka

ROCHNOPATIE NENÍ NEBEZPEČNÁ.JE TO SYNDROM SPÁNKOVÉHO APNOE,A JINÝCH VENTILAČNÍCH PORUCH VE SPÁNKU JAKO JE NAPŘ:CHRÁPÁNÍ TAHLE PORUCHA SE VYŠETŘUJE NA ORL

Další odpovědi
kenyrts

Chrápání
Další názvy: ronchopatie

Chrápání je způsobeno vibrací vzduchového sloupce během spánku. Chrápání je spíše nepříjemné než nějak nebezpečné. Většinou postihuje starší osoby, muži chrápou častěji než ženy.

Vibrace vzduchu jsou způsobeny obstrukcí při dýchání. Příčinnou může být rýma, nosní polyp či různé anatomické anomálie v krku.

Chrápání vede k narušení spánku, pacient, ale spíše jeho spolunocležník může trpět nespavostí, a únavou a sníženou koncentrací. Není nutná návštěva lékaře.