Rodiče za mě vybrali školu. Jak je přesvědčit abych si mohla vybrat sama?

Dobře, né mě, ale mé kamarádce. Je jí to strašně líto protože se chtěla stát herečkou nebo knihovnicí nebo fotografkou a měla už vybraný gympl. Její rodiče jí školu vybrali za ní a je z toho smutná. Každý by si měl vybrat sám. Moje babička taky mamce řekla na jakou školu pude a tečka! Moje máma si teďka dodělává maturitu, protože se na školu vykašlala hned po 18 roku života, kdy byla „volná“ a stojí to fakt dost peněz (je jí 37)!! Mamka mé kámošky to prožila taky, tak proč do toho nutí i svoje děti? Každý by měl mít právo na volbu!! I když je nezletiletý! Poraďte, co mám já poradit mé kamarádce, aby přemluvila mamku a mohla si vybrat sama co chce dělat v dospělosti? :)

s pozdravem a omluvou za chyby
Barbora M.

Odpovědi
ivzez

Je dobré rozhodovat za své děti, ve volbě střední školy?

Doplňuji:
V případě, kdy dítě neví, co by chtělo (zapomněla´s na­kladatelku),
kamarádka si vybrala čtyři různé obory, je opravdu lepší gymnázium.
Během těch 4 let se může dál rozhlížet a v oboru,
pro který se nakonec rozhodne, pokračovat na VOŠ nebo VŠ.

Nemá-li kamarádka vyhraněný zájem,
je navíc možné, že názor během gymnázia změní
(že půjde studovat úplně jiný obor).

Agneta

Jen počkej až si té tvojí otázky všimne Quentos:DD,Ten ti vysvětlí jak se podávají správně otázky a jak se mažou:DDD