Jan Palacký

Jakou/kterou střední školu bych si měl vybrat?

Dobrý den, jsem v osmé třídě a chtěl bych se zeptat jestli mám šanci se dostat například na gymnáziu Uherské Hradiště, moje známky jsou na pololetní vysvědčení budu mít nejspíše jednu nebo dvě trojky a jinak jedničky a pár dvojek. Už teď vím že bych chtěl jít po gymnáziu či jiné SŠ na právnickou fakultu. Myslíte že mám šanci se udržet na gymnáziu nebo si mám vybrat radši jinou školu. Nevadí mi se učit dlouhé texty nazpaměť, jde mi a i mě baví dějepis, literatura, fyzika, přírodopis, ale nebaví mě geometrie, algebru zvládám a celkem mě i baví, ale geometrie fakt ne. Moji rodiče mě ve všem podporují, výchovného poradce ve škole nemáme. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Šanci určitě máš, jistotu ne – tu nemá nikdo. Mohu soudit jen podle prvního dojmu – a ten je, že tvoje plány celkem odpovídají tvým schopnostem. Ale nic není definitivní – může se stát, že na gymplu budeš mít výborného matikáře a špatného dějepisáře – a najednou tě geometrie začne bavit a dějepis pro tebe bude noční můrou. Ale určitě je dobře, že máš nějaké sny a plány a chceš si za nimi jít – to za tebe žádný výchovný poradce neudělá.

Vlastně jedinou slabost, kterou jsi na sebe prozradil, je ta geometrie. Buď to může znamenat, že máš nějaký problém s prostorovým vnímáním (a pak by mohlo být problematické třeba i získání řidičáku), nebo prostě jenom na ni máte učitele, který to neumí podat tak, abys to právě tebe oslovilo. V právnické profesi ale, myslím, není prostorová představivost úplně klíčová, tam je důležitá hlavně ta paměť, logika a hodí se jistá míra drzosti a psychopatie – teda pardón, asertivity a charizmatu.

Další odpovědi
annas

Musíte se rozhodnout sám, poradit s rodiči atd. Je těžké si v 15 vybrat, ale bohužel, musíte s rozhodnout třeba podle toho, co vás baví.

Co výchovný poradce ve škole?

Nikdo neví, kolik žáků se bude na kterou SŠ hlásit, jaké budou mít známky.

Pro přijetí se berou výsledky přijímacích testů ze 60 %, známky na vysvědčení ze 40 %, Proto si najděte starší testy, projděte si je, abyste testy co nejlépe zvládl a získal větší počet pro přijetí.

Jinak – gymnázium – všeobecné vzdělání.Je na něm skladba předmětů, z nichž se skládají přijímací zkoušky na vysokou školu.

Když si vyberete odbornou školu, můžete hned nastoupit do zaměstnání, sice maturita vás opravňuje hlásit s také e na VŠ, ale k přijímacím zkouškám byste se musel některé učivo doplnit v rozsahu gymnázia.

Ale rozhodnout se musíte sám. Co jedinec, to jiný pohled.

Anonym*

Zdravím. Z vlastní zkušenosti bych volila jinou střední, kde budeš mít alespoň maturitu. Na právnickou fakultu se můžeš dostat s maturitou z jakéhokoliv oboru. Přeci jen, když by se to na vysoký škole potom nezdařilo, máš aspoň tu maturitu. Dobrá střední škola, z které by jste mohl pokračovat na tu právnickou fakultu by byla veřejnoprávní činnost. Budete znát základy práva a veřejné správy. V jiných oborech by jste je neměl. Přeju štěstí při vybírání.

Edison

To my přece nemůžem vědět. Neznáme tě.

Kelt

To nemáte ve škole výchovného poradce, nebo se s vámi nebaví učitelka na toto téma. Máš rodiče, učitelku, a další lidé , kteří tě znají mnohem lépe. Dokaž, že tvůj jmenovec František je tvůj příbuzný a že jsi po něm zdědil talent.

Hanča09

Šanci určitě máš, nejdůležitější jsou přijímačky (pokud nejdeš na průměr :) ). K přijímačkám ti můžou pomoct třeba přípravné kurzy. Často sama škola (gymnázium) dělá něco takového, a nebo jich je i spousta jiných. V dnešní době jsou nejen prezenční, ale i online, takže můžeš studovat, jak se to hodí toběa kdy na to máš chuť :) Já mám dobrou zkušenost s přípravnými kurzy od Edulia (https://edulio.cz/) a můžu určitě doporučit :)

Zdroj: https://edulio.cz/