Rohlik

Řízení auta s podminkou – čočky

Pokud má řidič v řidičáku napsanou podmínku nošení kontaktních čoček při řízení auta. Musí dokazovat policistům při kontrole, že je má nasazené? Mají právo policajti, chtít po řidiči ukázat čočky?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne, oni vám musí prokázat, že je nemáte.

zzzzz

Už to vidím, „pane řidiči předložte mi doklady a vytáhněte si čočky, musíme zkontrolovat zda máte správnou dioptrii“ 🙂

led

To čo píšem v diskusii som aj použila, tiež mám podmienku. Policajt chcel vidieť okuliare, tak som sa ho opýtala, či to kvôli tomu nápisu na druhej strane cesty. Zasmial sa, vidíte aj bez okuliarov, radšej choďte preč.

led

Opýtajte sa ich na znenie nápisu niekde na konci ulice (ak ho viete prečítať, čím ďalej, tým lepšie). Ak ho nedokážu prečítať, s úsmevom im ho prečítajte. Nemusia vám pri tom ani pozerať do očí…