Complex

Riskuje zdravotně něco ten, co sní vyžvýkanou žvýkačku?

Nejlepší odpověď
annas

„Trávicí trakt je opravdu dostatečně silný na to, aby žvýkací gumu vstřebal,“ odpověděla Lisa na často kladenou otázku. Kyseliny a enzymy údajně žvýkačky dostatečně rozloží, a i když se guma sama nerozpustí, dostane se ke zbytku potravy, a nakonec je vyloučena běžným způsobem.

Polykání žvýkačky je však nebezpečné z úplně jiných důvodů – kvůli její pružnosti hrozí zadušení, a proto je doporučováno se spolknutí žvýkačky raději vyhýbat"

https://prask­.nova.cz/clanek/no­vinky/to-budete-koukat-tohle-se-stane-kdyz-spolykate-zvykacku.html