Džaničko,já jsem otloukala jedině píšťaličku,ale jak chcete,potlučem i bábovičku.....
| 0 Nominace Nahlásit |
Různé verze této říkanky na:
http://www.emimino.cz/diskuse/basnicka-11629/
Zdroj: http://www.mckralovstvi.estranky.cz/clanky/basnicky_-pisnicky/babovickove
| 0 Nominace Nahlásit |
Poveď se mi bábovičko,jestli se mi nepovedeš,
budeš bita,jako žito. Tak se to aspoň říkalo u nás za mlada. Jinak
Džaničko to co ti vrtá hlavou je začátek jiné říkanky. Když si kluci na
jaře dělali z vrbových proutků píšťalky, tak aby se kůra dala
z větvičky stáhnout musela se trošku naklepat střenkou nože a při této
činnosti se říkalo Otloukej se píšťaličko, nebudeš li se otloukati budu
na tě žalovati knížeti pánu, ten ti dá ránu až odletíš ke
Svatému Jánu.
| 0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Drap | 1506 | |
| annas | 1221 | |
| quentos | 987 | |
| led | 680 | |
| marci1 | 649 | |
| Kepler | 614 | |
| mosoj | 607 | |
| hanulka11 | 556 | |
| gecco | 433 | |
| iceT | 431 |
| Hobby |
| Hry |
| Online hry |
| Hádanky a hlavolamy |
| Ostatní volný čas a hobby |