Avatar uživatele
jirka F

Říkali jste někdy něco nejméně tisíckrát?

zdroj obrázku: pixabay

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 1280 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ahold

To dělá každá maminka, když učí svoje dítě co nedělat, případně co dělat. 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, když se nezadaří…to se nedá publikovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

„Jdu jenom na jedno. Za chvíli jsem doma.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Keď nechám nateraz humor, tak úplne a vážne, som určite viac ako 1000× povedal prosím, aj ďakujem. A určite aj to, čo uvádza Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

V šedesátých létech jsem studoval na čtyřleté internátní škole. Kromě jiných ptákovin jsme profesory a oni nás museli oslovovat soudruhu a zdravit čest práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Vzpomněla jsem si na jednu mariánskou píseň z dětství. Tisíckrát pozdravujeme Tebe …

Jde o neobyvklé zvětšení určitého jevu. Tedy nadsázku, hyperbolu. Tuto číslovku nepoužívám, ale spíš stokrát jsem to říkala, že je třeba chodit do školy včas, „nedobíhat“ na autobus či vlak atd.

Jinak tisíckrát, možná spíš bezpočtukrát, , ale bez nadsázky, jsem určitě vyslovila pozdrav či poděkování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A záleží jaké časové období máš na mysli? Protože ztotožňuji se s tím, co říkali Kepler, zbyndo a dudu. A vzhledek k tomu že už mám přes 22000 dní, tak jsem řekl dobrý den, na shledanou a jiné pozdravy. Ale to by mohlo říct mnoho dalších uživatelů. Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek na jazyky, tak jsem určitě řekl pozdravy také v němčině, francouzštině, angličtině a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, je takových věcí celá řada. Např: Dobrý den, děkuji, prosím a podobně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek