jirka F

Říkali jste někdy něco nejméně tisíckrát?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
ahold

To dělá každá maminka, když učí svoje dítě co nedělat, případně co dělat. 😁

Další odpovědi
Kepler

Ano, když se nezadaří…to se nedá publikovat.

Emefej

„Jdu jenom na jedno. Za chvíli jsem doma.“

zbyndo

Keď nechám nateraz humor, tak úplne a vážne, som určite viac ako 1000× povedal prosím, aj ďakujem. A určite aj to, čo uvádza Kepler

dudu

V šedesátých létech jsem studoval na čtyřleté internátní škole. Kromě jiných ptákovin jsme profesory a oni nás museli oslovovat soudruhu a zdravit čest práci.

annas

Vzpomněla jsem si na jednu mariánskou píseň z dětství. Tisíckrát pozdravujeme Tebe …

Jde o neobyvklé zvětšení určitého jevu. Tedy nadsázku, hyperbolu. Tuto číslovku nepoužívám, ale spíš stokrát jsem to říkala, že je třeba chodit do školy včas, „nedobíhat“ na autobus či vlak atd.

Jinak tisíckrát, možná spíš bezpočtukrát, , ale bez nadsázky, jsem určitě vyslovila pozdrav či poděkování.

Kelt

A záleží jaké časové období máš na mysli? Protože ztotožňuji se s tím, co říkali Kepler, zbyndo a dudu. A vzhledek k tomu že už mám přes 22000 dní, tak jsem řekl dobrý den, na shledanou a jiné pozdravy. Ale to by mohlo říct mnoho dalších uživatelů. Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek na jazyky, tak jsem určitě řekl pozdravy také v němčině, francouzštině, angličtině a pod.

Drap

Ano, je takových věcí celá řada. Např: Dobrý den, děkuji, prosím a podobně