hapiky

Říká se, že Google není živý ani neživý, tak jak to vlastně je?

Někde jsem zaznamenal, že Google je monstrum, které není živé ani neživé… že by to bylo proto, že se říká Na Googlu – tam to žije?

Nejlepší odpověď
annas

Nějak tak to bude. Ten Google – podstatné jméno neživotné. – z pohledu mluvnice.

Jinak sloveso žít má kromě významu základního (být živý, při životě) několik dalších. – třeba naplňovat svůj život něčím – zjišťovat, něco na Google, vzdělávat se atd. Být něčím aujatý atd.

Že je na Google život, je možné zjistit z počtu uživatelů.

Nepopřát mu, ať dále žije a přináší stále nové a správné informace?

Další odpovědi
led

Google je svojim spôsobom zrkadlo života,
tak ako vrásky na tvári, aj tu postupne oživujú ľudské osudy, znalosti vekov a vidiny budúcnosti
a rovnako, ako aj v našich životoch znovuožívajú jednotlivé stavebné prvky organizmu a vedomostí, je život Googlu neustále vyvíjaný, obnovovaný a doplňovaný

Kepler

Možné to je. Jde jen o nadsázku a metaforu. Na dušičky můžeme taky říct „na hřbitovech – tam to žije!“