řídíčský průkaz

Dobrý den.

Je to už rok co mi byl odebrán řidičský průkaz za řízení pod vlivem alkoholu. Tenkrát mi ale nebyly provedeny krevní a dechové zkoušky a navíc jsem vozidlo neřídil pouze stál na parkovišti bez nastartovaného motoru. Je možné se tuto chvili nějak odvolat nebo podat stížnost? jaké jsou šance?

Odpovědi
standa

Šance jsou prakticky nulové.

Teoreticky sice můžete podat mimořádný opravný prostředek, kterým je „žádost o obnovu řízení“, ale musel byste za sebou mít dobrého advokáta…

Doporučuji investovat nějakou tisícovku a poradit se v advokátní kanceláři nad vašimi šancemi na úspěch s opravným prostředkem.

p.s. skutečnost, že jste pouze seděl v nenastartovaném vozidle, vede k domněnce, že jste v daném okamžiku nebyl účastníkem silničního provozuje…, ale důležitá je skutečnost, který tomuto předcházela a jak je ze strany orgánů činných v trestním řízení prokázáno, že jste BYL účastníkem silničního provozu.

cukrar

Na základě čeho Vám bylo zakázáno řízení vozidla?
Proč jste se neodvolal ihned?
Co tím sledujete?