dusand

Řidičák na motorku do 25kW, novela zákona do 35kW

Mám řidičák skupiny A2, od 18 let, do 25kW a podíl výkon/hmotnost. Jenže teď už to není do 25kW ale do 35kW, tak jestli to omezení výkonu platí jen pro ty, kteří si tento řidičák dělají, nebo i pro ty, kteří dělali řidičák ještě na těch 25kW. Když teď můžou mít lidi k autu skútr, tak mě zajímá, jak je to s tímto. Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Ministerstvo dopravy obdrželo Váš dotaz, směřující k řidičskému oprávnění pro skupinu A s omezením do 25 kW a jeho rozsahu k řízení motocyklů od 19. 1. 2013, kdy nabude účinnost část zákona č. 297/2011 Sb. K Vašemu dotazu sdělujeme následující.

Nabytím účinnosti zákona č. 297/2011 Sb., kterým se, kromě jiného, novelizuje i zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), vzniká nové řidičské oprávnění, které opravňuje jeho držitele k řízení motorového vozidla zařazeného do skupiny vozidel A2. Toto oprávnění v plném rozsahu nahrazuje skupinu A s omezením do 25 kW a zároveň zvyšuje výkonnostní rozsah na 35 kW.

V praxi to bude znamenat, že dosavadní držitel řidičského oprávnění skupiny A s omezením do 25 kW, uděleného do 19. 1. 2013 bude oprávněn řídit motocykly zařazené do skupiny vozidel A2 v plném rozsahu, přičemž se na tyto držitele řidičského oprávnění nebude vztahovat omezení jízdy s motocykly upravenými s více než dvojnásobného výkonu.

K získání řidičského oprávnění pro skupinu vozidel A se držitel skupiny vozidel A2 podrobí doplňovací zkoušce ve smyslu ustanovení § 45b odst. 1 zákona č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů ve znění účinném od 19. 1. 2013, přičemž se do doby dvouletého držení řidičského oprávnění pro skupinu vozidel A2, započítává i doba držení řidičského oprávnění pro skupinu A s omezením do25 kW.

Zdroj: http://www.mo­torkari.cz/fo­rum-detail/?ft=11845­0&fid=21&pgr=9