Helikáza

Jak funguje pronájem koloběžek v Brně (např. Rent on Uber, ale ne nutně jen tyto koloběžky Lime)?

Dobrý den :o)
Mohl by mi někdo, prosím pěkně, shrnout, jak funguje pronájem koloběžek v Brně (např. Rent on Uber, ale ne nutně jen tyto koloběžky Lime)?
Vzhledem k povaze mnoha lidí mi nedochází, jak je možné, že nedochází ke krádežím.
(Předpokládám, že i bez zaplacení je kolobrnda pojízdná na samopohon totiž. )

Moc děkuji !

Nejlepší odpověď
Arne1

Kolobrnda (nebo jízdní kolo) je normálně zablokovaná, takže ani ten samopohon nehrozí. Kromě toho je vybavena GPS sledováním.
Musíš si u provozovatele půjčování udělat účet a buď jej propojit s platební kartou nebo jen nabít na určitou hodnotu. Pak přijdeš ke kolobrndě, naskenuješ její QR kod a tím se ti odemkne a začneš platit.

Zdroj: https://www.ko­lotipy.cz/2021/02/­26/pres-aplikaci-uber-si-nyni-v-brne-pujcite-i-kolobezku-lime-tz/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.