Pepina7897

Rekonstrukce domu – kuchyně

Dobrý den, rozjíždím rekonstrukci kuchyně a vlastně ani nevím, kde začít. Chtěla bych, aby kuchyně nejenom fungovala, ale aby byla i místem, kde se celá rodina ráda schází. Máte nějaké tipy, jaký styl zařízení je teď in, ať už jde o barvy, materiály nebo vybavení? A taky, na co nemám zapomenout, aby byla moje kuchyně moderní.

Nejlepší odpověď
elkon

Kuchyně by měla být hlavně praktická, módu bych moc neřešil, protože pak budete vždy pořizovat další, která bude za nějaký čas zase v módě? S návrhem vám může pomoci výrobce kuchyní, podle vašich připomínek. Stačí kontaktovat truhláře v okolí podle recenzí, nebo doporučení známých.

Další odpovědi
Hlada

To jsou protichůdné požadavky. Nedovedu si představit, která rodina by se ráda scházela v moderním šedo černo bílém hnusu připomínajícím zubní laboratoř. Kuchyň je pracoviště a měla by být řešená prvořadě prakticky. Spotřebiče by měly mít možnost výměny bez řezání dříví.

aliendrone

Nelze odpovědět, musíš zúžit rozsah, jinak by odpověď byla na celou knihu (jen z praktického hlediska). Specifikuj prostorové dispozice, rozpočet apod., teprve PAK má smysl se bavit. A na obecné trendy „co frčí“ (např. konvekťáky) jsou časopisy pro ženy, zejména ohledně barev aj., tohle ani nemá cenu rozebírat. ☺

cappuccino

Nejlip ti poradi nejaky truhlar. Ten zna vsechny moznosti.

Dan Polák

Dobrý den, když se pustíte do rekonstrukce kuchyně, tak to je jako bojovka. Myslím si, že důležité je zaměřit se na to, co je pro vás v kuchyni nejdůležitější. Jestliže toužíte po kuchyni, ve které nebudete jen vařit, ale i jako centrum rodinného života, tak doporučuji, abyste zvážila otevřenou kuchyň s ostrovem nebo prostorem pro posezení.

Jana5678

Zdravím při rekonstrukci kuchyně, je důležité zaměřit se nejen na vzhled, ale hlavně na praktičnost. Dnes jsou moderní kuchyně často spojeny s obývacím pokojem, takže multifunkční zařízení a úložné prostory jsou důležité. Pokud hledáte i nové nádobí, tak se podívejte na stránky zgastro.cz, kde najdete kvalitní titanové nádobí. Já v něm vařím už delší dobu a jsem s ním maximálně spokojená.