BEAES

Reklamace výrobku

Je možné reklamovat výrobek bez reklamačního listu /paragonu/? Věc je zánovní, ale papír jsem někde založila.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, stačí k tomu pouze pokladní doklad o nákupu. Není nutné ani originál obal. Pokud nemáš ani doklad o nákupu, je to složité a záleželo by na konkrétní věci-jestli ji vyhodit nebo dát opravit za své nebo reklamace složitě. Muselo by se dokázat kdy jsi výrobek koupila, přičemž důkazní břemeno by leželo na tobě.

Další odpovědi
anonym

To asi ne,melo by to vlekly prutah a myslim si ,ze by trvali na paragonu,tak dlouho az se unavite,delaji s tim problemy a vedu.

mojitek

S paragonem je to samozrejme lepsi,ale staci nekdo kdo Vam dosvedci,ze jste tam to zbozi nakoupila-v pripade soudni pře,atd.

Jituna

Paragon je nutný. Bez něj nelze provést reklamaci. V některých obchodech jsou ochotni – mají-li tu možnost dohledat kopii. Ale to skutečně záleží na prodejci. Vaše povinost je při reklamaci předložit paragon.

Zdroj: vlastní zkušenost