kajicek94

Jak mám postupovat při neuznané reklamaci holicího strojku? Více v doplnění.

Dobrý den,
na Vánoce jsem od společnosti Mall.cz zakoupil holící strojek Braun Series 3 300. Chtěl jsem se oholit, ale nepovedlo se mi to a mému synovi také ne. Provedl jsem přesně vše podle návodu, použil postup, který byl uváděn, jak se správně holit atd. Strojek jsem poslal reklamovat a dnes mi přišlo vyjádření, že se závada neprojevila. Volal jsem jim, jakým způsobem se mohu odvolat. Prý až mi balíček přijde, tak mám založit novou reklamaci a opětovně ho poslat. Chtěl bych vrátit peníze, protože jsem upřímně ke strojku ztratil důvěru.

Máte někdo s reklamacemi v Mall.cz zkušenost? Je reálné, aby mi vrátili peníze? Mám to reklamovat „přes ně“ anebo poslat rovnou do autorizovaného servisu?

Díky,
kajicek94

DOPL.: Jak mám dále postupovat, aby mi vrátili peníze?

Původní dotaz
Neuznaná reklamce holícího strojku

Odpovědi
Drap

Vrácení peněz je reálné.

kodl67

Mall ty reklamačky neposuzuje,posílá je do autoriz.nebo smluvních servisú.
Takže je jedno jestli to pošleš přes ně nebo ty sám.Ty zaplatíš navíc poštovné.

JájsemRaibek

Peníze ti ze zákona nevrátí.
Proč si každý myslí, že pokud podá reklamaci, vrátí mu peníze.
Vrácení peněz, resp. odstoupení od kupní smlouvy má svá pravidla.
Reklamační řízení také může dopadnout tak, že ti vadné zboží vymění za bezvadné, dokonce můžou (ale to již musíš souhlasit) dát zboží o řád lepší, protože to reklamované již není k dispozici.
Na vrácení peněz máš nárok teprve při 3. téže závadě.

kajicek94

@JájsemRaibek děkuji za odpověď, já si nemyslím, že mi hned po podání reklamace vrátí peníze, není to moje první reklamace v životě, spíš upřímně jenom doufám, že to tak dopadne