norek

Je možné si okopírovat recept a vytisknout ho a jít si s ním vyzvednou lék i vícekrát?

Upozornění

Voláním o pomoc nebo prosbou o radu lepší odpovědi nezískáte. Zkuste to jinak a položte otázku obsahující konkrétní informace.

Recept elektronicky.

Mám dotaz-ne že bych to použila-,ale zajímá mě.Zda je možné si okopírovat recept a vytisknout ho a jít si s ním vybrat lék.Je možné ho vybrat víckrát.?

Nejlepší odpověď
annas

Recept od lékaře má platnost 14 dní, samozřejmě platí pro vyzvednutí léků. Pro antibiotika asi jen 5 dní, z lékařské pohotovosti 1 den,

S receptem nemůžete manipulovat, tedy si ho okopírovat a použít znova. Je číslovaný. Pokud Vám lékař předpsal léky, měl by zkontrolovat jejich účinnost.

Pokud byste měla brát více balení, musí vám lékař vystavit opakovací recept.

Přečtěte si víc v odkazu.

http://www.le­karnickekapky­.cz/denlekaren/plat­nost-receptu-a-poukazu.html

Další odpovědi
Hlada

Elektronický recept dostane pacient v zaheslovaném souboru pdf.
Může si jej vytisknout, zkopírovat, opsat kód nebo stáhnout do telefonu pomocí QR kódu, kde má po otevření k dispozici písmenný kód, čárový kód, QR kód a platnost receptu.
Pro vydání léku stačí kterýkoli z kódů. To se zaznamená v síti, na kterou jsou lékárny napojené, proto opakované vydání léku na stejný kód není možné.

Drap

Tak takto to nepůjde.Nic si nemusíš tisknout, stačí ti mobil a ten ukážeš v lékárně.

Dochy

Recept je online kontrolován v databázi. Tam by mělo být zaznamenáno zda byl či nebyl vyzvednut.

nyjono

Papírový recept platí pouze originál a e recept má kód.
Vyzvednutí je on-line evidováno a opakované vyzvednutí není možné.

BrunoHolly

to by bylo falšování dokumentu na to pozor to je pokuta od 50 tisíc a víš!!!