vvolfodlak

Rasizmus?…

raději jsem to stáhl, určitě by se našel někdo, kdo by to překroutil proti mně

Nejlepší odpověď
led

Ale aspoň ste sa opýtali. Zacitujem, čo to je vlastne ten rasizmus:
Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi.[1] Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později se zneužitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Rasismus bývá často zaměňován s rasovou nesnášenlivostí a v běžné mluvě tyto dva pojmy často splývají.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­sismus

Další odpovědi
Berušinka

?