Retko

Rady na uceni anglicky pres video.

Neznate nejaky dobry navod (i na netu), jak se nejlepe ucit pres video. (Jde mi hodne o poslech). Proste navod, na co se nejlepe divat, jak casto, zda nejak kombinovat titulky, zda se divat vicekrat apod.

!Prosim poradte jen to co vite, ze je nejlepsi, zadne dohady a asi apod. Dekuji moc.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Dobré je na to DVD, kde můžete jednak snadno film zastavovat a navíc podle potřeby vypínat a zapínat titulky.Filmy je dobré po několika sledováních střídat.
Lepší jsou, alespoň nazačátek, filmy buď romantické nebo situační, ne moc velké střílečky, akční filmy a fantasy, protože v thrillerech a akčních filmech je řeč příliš rychlá a někdy to dá práci zachytit i hodně trénovanému angličtináři. Ve Fantasy filmech zase jsou často použité výrazy, které sice možná zachytíte a zapamatujete si, ale v reálném životě Vám budou na nic. Proto jsem svým studentům vždycky radila výše zmíněné žánry.
Pro začátek trochu potrapte své mozkové buňky. Pusťte si film pokud možno bez titulků a ještě navíc se jej pokuste nesledovat příliš intenzivně, pokud to jde, zkuste u toho dělat nějakou práci, která Vás úplně neodvede od poslechu. Ale především se nesnažte si to, co slyšíte, překládat. Pokud si začnete překládat, ztratíte se v tom a nebudete rozumět ničmu. Prostě buď jen poslouchejte, nebo alespoň sledujte film jako film.
Až budete mít pocit, že filmu rozumíte nebo alespoň chápete, o co v něm jde. Pusťte si titulky pro kontrolu a doplnění toho, co jste nepochopil. Pak si jej můžete pustit ještě jednou, opět bez titulků.
To můžete s jedním filmem takto opakovat, kolikrát budete mít pocit, že je to potřeba.