půjčit si; půjčit někomu – anglicky?

Všimla jsem si že v angličtině používají dvě různá slova pro slovo půjčit v závislosti na tom kdo si půjčuje.jakože jestli si půjčuju já něco od někoho nebo jestli já půjčuju něco někomu.
Jedno z toho je borrow a to druhé si nepamatuji. Jaké je to druhé slovo a které se kdy používá?

Nejlepší odpověď
Richie

Když ty si chceš něco půjčit, tak použiješ BORROW, např Can i borrow … Ale když ty někomu něco půjčuješ, tak použiješ LEND, např I will lend you …

Další odpovědi
quentos

Na otázku už správně odpověděl Richie; lépe si to člověk zapamatuje, když si bude překládat borrow jako VYPŮJČIT SI.
Krásná scénka s těmito dvěma slovesy se vyskytla ve filmu „Tmavomodrý svět“. Letci si je taky pletli, nejste tedy zdaleka sama (a pak ještě land – přistát s lend – půjčit /komu/ ;{))> )

Calimë

google translator

Zdroj: https://transla­te.google.cz/?hl=cs&t­ab=wT#cs/en/